Žadeikiuose – kraštiečių šventė

By 2019-07-08 12 birželio, 2020 Renginių archyvas

Paskutinį birželio šeštadienį daugelis žadeikiškių rinkosi į kraštiečių šventę. Šventė prasidėjo Žadeikių seniūnijos himnu, jam skambant seniūnas Faustas Meiženis pakėlė Žadeikių seniūnijos vėliavą.  Išeiviams išsibarsčiusiems po visą pasaulį, buvo palinkėta neužmiršti ir neapleisti likusių čia. Ta proga į dangų pakilo trispalviai oro balionai su nuoširdžiausiais linkėjimais, tikint, kad jie nuneš žinią į tolimiausius kraštus.

Šventės dalyvius pasveikino seniūnijos seniūnas Faustas Meiženis, rajono meras Algirdas Meiženis, mero pavaduotojas Tadas Bartkus, tarybos narė Vera Macienė. Meras seniūnijos seniūnui įteikė Seimo pirmininko pavaduotojo Remigijaus Žemaitaičio dovaną, Kovo 11-osios akto kopiją. Savo atvykimu kraštiečius pagerbė iš Paymėžio kaimo kilęs istorikas Kazys Misius, kuris pasidalijo prisiminimais iš vaikystės. Švente džiaugėsi ir visiems geros nuotaikos linkėjo, specialiai iš Norvegijos sugrįžusi, buvusi žadeikiškė Gražina Pameditytė.
Netrūko pramogų ir patiems mažiausiems šventės dalyviams, jie galėjo padūkti ant batuto, bet vaikučius labiausiai nudžiugino saldainių „lietus“ pabiręs iš Sigito Vaičiulio lėktuvo. Susirinkusius linksmino Žadeikių laisvalaikio salės moterų ansamblis „Žarija“ (vad. Aušra Jančauskienė), dainininkė Samanta Luganeckaitė bei grupė „Vyšnios“, naktišokių metu grojo ir dainavo Dariaus ir Samantos duetas. Gardžiu ant laužo virtu plovu ir arbata žadeikiškius vaišino medžiotojų ir žvejų klubo „Ragas“ nariai. 23.00 val. dangų nušvietė šventinis fejerverkas, suliepsnojo įspūdingas kraštiečių laužas.
Kraštiečiams buvo smagu pabendrauti vieniems su kitais ir pasidalinti prisiminimais. Visi džiaugėmės sutikę senus pažįstamus, vaikystės ir klasės draugus, kaimynus. Dėkojame visiems dalyviams, garbingiems svečiams, rėmėjams.

Žadeikių laisvalaikio salės garso operatorius Kazys Paliakas
Nuotraukos Indros Pudžemytės-Zabrynienės