Respublikinė „Šilo gegužinė“ ir tautinio kostiumo konkursas

By 2023-05-23 Renginių archyvas

Gegužės 19 d. Šilalės miesto pušyne vyko respublikinė „Šilo gegužinė“, skirta Žirgo metams ir Lietuvos sostinės Vilniaus 700-ųjų metų sukakčiai paminėti. Čia šurmuliavo apie 400 dalyvių iš Šilalės, Tauragės, Kelmės, Šiaulių, Mažeikių, Klaipėdos, Telšių, Plungės, Radviliškio, Gargždų ir Kauno rajonų.
Nuo 17.00 val. renginio dalyviai, pasipuošę tautiniais kostiumais, dalyvavo fotosesijoje-konkurse. Šio konkurso nuotraukos bus viešinamos Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro puslapyje ir „Facebook“ paskyroje, o komisijos išrinkti nugalėtojai bus apdovanoti specialiais prizais. Komisijos pirmininkė – Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos vyriausioji specialistė, žemaičių tautinio kostiumo žinovė Aldona Kuprelytė. Visus susirinkusiuosius į respublikinę „Šilo gegužinę“ sveikino Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Irmina Kėblienė.
Nuo 18.00 valandos visi šokėjai jungėsi bendram linijiniam šokiui, parengtam tradicinių šokių pagrindu, o po jo prasidėjo tikra gegužinė. Šokėjams grojo Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro tradicinė kapela „Karšuva“ (vad. Vaclovas Rudys) ir Kaltinėnų kultūros namų tradicinė kapela (vad. Vileta Gailevičienė), Telšių kultūros centro folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ tradicinė kapela (vad. Rita Macijauskienė), Platelių kultūros namų folkloro ansamblio „Platelē“ muzikantai (vad. Aliona ir Aivaras Alminai), Šiaulių „Dainų“ muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ tradicinė kapela (vad. Arūnas Stankus), Skaudvilės kultūros namų folkloro ansamblio „Instiliuks“ (vad. Rasa Bartkuvienė), Laukuvos kultūros namų folkloro ansamblio „Dūzginėlis“ (vad. Olga Jogminienė) ir Mažeikių kultūros centro folkloro ansamblio „Alksnioka“ muzikantai (vad. Dainora Petrikienė). Nuo 19 valandos vyko žemaičių rangių gaminimo ir juostų vijimo edukacijos, kurias organizavo Šilalės r. sav. kultūros centro scenos režisierė (etninei kultūrai), edukacinių programų vadovė Lina Šimkūnienė.
20 valandą prasidėjo vieno šokio „Greičpolkis“ maratonas. Visi šokėjai apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir saldžiais prizais. Džemperius su žirgo logotipu laimėjo antrosios vietos nugalėtojai: Dovilė Tamašauskaitė ir Arminas Zdanavičius bei Emilija Ašmonaitė ir Gustas Leščiauskas. Maratono nugalėtojais ir didžiojo prizo laimėtojais paskelbti Kotryna Jogminaitė ir Gustas Kėbla iš Laukuvos kultūros namų folkloro ansamblio „Dūzginėlis“.
Po maratono tęsėme gegužinę, šokėjams grojo jungtinė muzikantų grupė: Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Ratilėlis“ (vad. Justas Morkeliūnas ir Vitas Ilekis), Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblis „Aidija“ (vad. Donatas Stakvilevičius) ir Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Kuršiukai“ (vad. Alvydas Vozgirdas ir Gabija Kochanskaitė).
Respublikinės „Šilo gegužinės“ dalyviai apdovanoti padėkomis, atminimo ir saldžiomis dovanėlėmis, pavaišinti gardžia žemaitiška koše, karšta sriuba ir arbata.
Renginio organizatoriai – Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras kartu su LNKC.
Partneriai: Šilalės miesto seniūnija, Žemaitijos regiono etninės kultūros globos taryba, VšĮ „Etnoklubas“, Šilalės rajono policijos komisariatas.
Informaciniai rėmėjai: UAB „Šilalės artojas“, VšĮ „Šilalės naujienos“
Nuoširdžiai dėkojame UAB „Transvaldas“ už furgoną-„sceną ant ratų“, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliui „Gers smuoks“, Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansambliui „Čiučiuruks“ ir vadovei Ritai Macijauskienei, Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansambliui „Vieversėlis“ ir vadovui Arūnui Stankui, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliui „Alksniokā“ ir vadovei Dainorai Petrikienei, Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliui „Kuršiukai“ ir vadovams Alvydui Vozgirdui bei Gabijai Kochanskaitei, Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus kultūros namų folkloro ansambliui „Instiliuks“ ir vadovei Rasai Bartkuvienei, Laukuvos kultūros namų folkloro ansambliui „Dūzginėlis“ bei Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos šokių kolektyvui ir vadovei Olgai Jogminienei, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos folkloro ansambliui „Ūpa uzbuons“ bei Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro Kvėdarnos kultūros namų folkloro ansambliui „Volungėlė“ ir vadovei Gražina Pameditienei, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos šokių būreliui „Vėrinėlis“ ir vadovei Angelei Grikšienei, Radviliškio kultūros centro folkloro ansambliui „Aidija“ ir vadovui Donatui Stakvilevičiui, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro tradicinei kapelai „Karšuva“ ir vadovui Vaclovui Rudžiui, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro Kaltinėnų kultūros namų tradicinei kapelai ir vadovei Viletai Gailevičienei, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos šokių kolektyvui ir vadovei Danai Dainauskienei, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos 5 d klasės mokiniams ir auklėtojai Zitai Kasiliauskienei, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos „Etnokultūros studija“ kolektyvui, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos „Etnokultūros studijai“ ir vadovei Ilonai Raudonienei, Platelių kultūros namų folkloro ansambliui „Platelē“ ir vadovams Alionai ir Aivarui Alminams, Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansambliui „Ratilėlis“ ir vadovams Justui Morkeliūnui ir Vitui Ilekiui, Tauragės „Versmės“ gimnazijos muzikos studijos nariams ir vadovei Inesai Altaravičienei, Šilalės meno mokyklos šokių studijai „Lokysta“ ir vadovėms Laimai Andrejauskienei bei Digmai Kononovienei už dalyvavimą renginyje; už pagalbą Šilalės kultūros centro darbuotojams ir savanoriams, už renginio vietos parengimą – Šilalės miesto seniūnei Eglei Straukienei. O kur Lietuvos kultūros taryba?

Informaciją pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė ir vyriausioji kultūrinės veiklos vadybininkė Guoda Juškaitė.
Nuotraukos MB „Septintas kadras“ ir Algimanto Ambrozos.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės r. savivaldybė