Paskelbti parodos „Aukso vainikas 2022“ Tauragės regiono laureatai

By 2022-10-21 24 spalio, 2022 Renginių archyvas

Spalio 20-ąją, Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ paskelbti Tauragės krašto regioninės parodos „Aukso vainikas 2022“ laureatai. Šiemet tai jau 18-oji paroda- konkursas, kurią organizuoja Lietuvos Nacionalinis  kultūros centras. Kaip ir kas met atrinkti trys geriausi Tautodailės meistrai. Pastarųjų darbai keliaus į respublikinę parodą, kurioje bus išaiškinti bei paskelbti geriausi iš geriausių tautodailės meistrų.
Šiais metais konkurse dalyvavo 42 dalyviai iš keturių rajonų: Tauragės, Šilalės, Pagėgių ir Jurbarko. Iš viso konkurse buvo eksponuojama apie 200 tautodailės darbų. Savo kūrinius pristatė šeši šilališkiai: Alvydas Pocius, Alfonsas Maulius, Lina Šimkūnienė,  Regina Viršilienė, Danutė Songailienė  ir Benisė Girkontienė.
Prizinę vietą laimėjęs šilališkis Alfonsas Maulius dalyvaus respublikinėje parodoje „Aukso vainikas“, kuris vyks 2023 metais Sausio 6 dieną Gelgaudiško dvare Šakių rajone. Specialiuoju prizu apdovanotas  mūsų krašto meistras-Alvydas Pocius. Šilališkė Benisė Girkontienė laimėjo antrąją vietą taikomosios dailės srityje  konkursui pristačiusi savo megztas pirštines, riešines  megztus bei siūtus dalmonus.
Džiaugiames ir didžiuojames savo krašto meistrais.
Kasmetės „Aukso vainiko“ parodos išaugo į gražų renginį, kuriame ne tik skatinamas meistrų kūrybingumas, bet ir atkreipiamas visuomenės dėmesys į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą.

Informaciją pateikė scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Vido Undaravičiaus