Paskelbti parodos „Aukso vainikas 2021“ Tauragės regiono laureatai

By 2021-10-18 Renginių archyvas

Spalio 15-ąją, Tauragės krašto muziejuje ,,Santaka“ paskelbti Tauragės krašto regioninės parodos „Aukso vainikas 2021“ laureatai. Šiemet tai jau 17-oji paroda- konkursas, kurią organizuoja Lietuvos Nacionalinis  kultūros centras. Kaip ir kas met atrinkti trys geriausi Tautodailės meistrai. Pastarųjų darbai keliaus į respublikinę parodą, kurioje bus išaiškinti bei paskelbti geriausi iš geriausių tautodailės meistrų.
Šiais metais konkurse dalyvavo 20 dalyvių iš trijų rajonų: Tauragės, Šilalės ir Jurbarko. Iš viso konkurse buvo eksponuojama apie 200 tautodailės darbų. Savo kūrinius pristatė keturi šilališkiai: Alvydas Pocius,   Alfonsas Maulius, Alvydas Juodviršis ir Benisė Girkontienė.
Pirmąsias vietas laimėję šilališkiai Alfonsas Maulius ir Alvydas Pocius dalyvaus respublikinėje parodoje „Aukso vainikas“. Benisė Girkontienė laimėjo trečią vietą konkursui pristačiusi savo megztas riešines ir megztus bei siūtus dalmonus. Pasak komisijos narių, visai nedaug iki prizinių vietų  trūko ir Alvydo Juodviršio darbams.
Džiaugiames ir didžiuojames savo krašto meistrais.
Kasmetės „Aukso vainiko“ parodos išaugo į gražų renginį, kuriame ne tik skatinamas meistrų kūrybingumas, bet ir atkreipiamas visuomenės dėmesys į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą.

Informaciją pateikė scenos režisierė ( etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Ilonos Raudonienės ir Vasilij Zlotnikov