Lietuvos Valstybės atkūrimo diena Kvėdarnoje

By 2019-02-21 22 birželio, 2020 Renginių archyvas

Vasario 16-osios rytas nuteikė puikiai dienos pradžiai. Iš už debesų pasirodžiusi saulė kėlė nuotaiką. Kvėdarniškiai ir svečiai rinkosi į Lietuvos Valstybės atkūrimo paminėjimo šventę ir šeimų bėgimo maratoną. Šilalės gatvėje, prie bažnyčios, visų laukė garuojanti arbata, didžiulis pyragas, nosį kuteno verdamos kareiviškos košės kvapas.

Minėjimą pradėjo sveikinimu Lietuvai su gimtadieniu ir himnu renginio vedėja Gabija Pameditytė. Savo mintis ir sveikinimus išsakė Šilalės rajono savivaldybės atstovai, seniūnas, rajono tarybos nariai, gimnazijos ir pradinės mokyklos direktoriai, bendruomenių pirmininkai. Po visų kalbų, bėgikai stojo prie starto linijos ir išklausę Rimanto Grikšo paskutinių nurodymų, vedami keturačio, nuaidėjus starto šūviui dalyviai pasileido į numatytą bėgimo trasą, kuri siekė 2,6 km.
Pirmasis, prie finišo linijos (prie Vytauto Didžiojo paminklo), pasirodė Modestas Gudauskas iš Šilalės, neužilgo ir meras Jonas Gudauskas, o įkandin jo parbėgo Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokinys, jaunasis maltietis Donatas Vaitkus. Iš viso bėgime dalyvavo 90 dalyvių. Visiems buvo įteikti atminimo medaliai.
Renginį vainikavo nuoširdus bendravimas prie arbatos. Niekas neskubėjo namo, nes čia pat garavo kareiviškos košės katilai, kurią išvirė Ligita ir Gedeminas Gedgaudai. Na, ir pasmaližiauti buvo ko. Kaimų bendruomenės „Saulietekis“ narės Asta Norbutienė ir Danguolė Šerpetauskienė dalino pačių iškeptą didžiulį pyragą.
Šventės metu tvarką užtikrino gimnazijos Jaunieji šauliai (vad. Rimantas Grikšas) ir Jaunieji maltiečiai (vad. Verutė Vaitkevičienė).
Vasario 17-tą dieną (sekmadienį), Kvėdarnos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje vyko šv. Mišios už Tėvynę Lietuvą, kurias aukojo klebonas Edgaras Petkevičius. Mišių metu Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos Jaunieji šauliai ėjo garbės sargybą su trispalve rankose. Pasibaigus mišioms sugiedojome himną, tuo užbaigdami švęsti 101-mąjį Lietuvos gimtadienį.
Ačiū šventės rėmėjams Astos Rupšlaukienės šeimai ir visiems, vienaip, ar kitaip prisidėjusiems prie šventės organizavimo.

Informaciją pateikė Aldutė Rimkienė, koncertų (spektaklių) organizatorė
Nuotraukos Pauliaus Skurdelio ir Aldutė Rimkienės