LAUKUVOS MIESTELIO ŠVENTĖ

By 2020-07-28 Renginių archyvas

Liepos 19 dieną laukuviškiai ir svečiai rinkosi į Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidus – miestelio šventę.
Tradiciškai buvo pakelta seniūnijos vėliava. Šiais metais ši garbė suteikta Laukuvos šokių kolektyvo „Laukiva“ šokėjų porai Virginijai ir Žydrūnui Petrauskams. Seniūnijos seniūnas Virgilijus Ačas pradėdamas šventę dėkojo visiems, kas prisidėjo prie šventės organizavimo, miestelio puošybos. Į sceną buvo pakviesti svečiai: Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius, istorikas Virginijus Jocys, režisierius-teatrologas, mokslų daktaras Petras Bielskis. Išsakyta daug gražių žodžių, linkėjimų Laukuvai jos žmonėms.
Kaip ir kasmet sceną užtvindė mėgėjų meno kolektyvai. Nuotaikingomis lietuvių liaudies dainomis ir šokiais susirinkusius pasveikino vaikų folkloro kolektyvas „Dūzginėlis“, vad. Olga Jogminienė. Juos keitė kultūros namų suaugusiųjų šokių kolektyvas „Laukiva“. Liūdėti neleido ir liaudiškos muzikos kapela „Laukuva“, vad. Alfredas Šniaukas.
O kai į sceną pakilo Tauragės rajono Pagramančio kultūros centro kapela vadovaujama Rasos Jakienės, žiūrovų tarpe abejingų neliko.
Šventė tuo nesibaigė, visi buvo pakviesti į miestelio biblioteką. Čia laukė Plungės rajono Platelių seniūnijos Gintališkės kaimo tautodailininko, medžio drožėjo ir tapytojo Vyto Jaugėlos darbų paroda ir susitikimas su autoriumi.
Vakarop visų dėmesio sulaukė Telšių rajono Nevarėnų kultūros centro kaimo kapela, vad. A. Šmukšta. Kapelą keitė solistės Gintarės Karaliūnaitės koncertas. O smagų pasibuvimą iki vidurnakčio kūrė Samanta ir Darius. Šventę vainikavo ir akis pakelt į dangų pakvietė fejerverkų lietus.

Laukuvos kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė
Virginija Mikutavičienė
Nuotraukos Stasiaus Vikniaus