Į Šilalės kraštą atskris pirmoji ,,Aukso paukštė”

By 2022-03-14 Renginių archyvas

Džiaugiamės nuostabia naujiena, pasiekusia Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse – į Šilalės kraštą atskris pirmoji ,,Aukso paukštė”, pelnyta Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblio ,,Dūzginėlis”, kuriam vadovauja nuostabi
vadovė Olga Jogminienė, nuo pat pirmųjų ansamblio įkūrimo dienų palaikoma visos muzikuojančios Jogminų šeimos. Šį šaunų ir jauną kolektyvą už pastarųjų metų itin aktyvią, kūrybišką veiklą, etninės kultūros, mėgėjų meno, Dainų švenčių tradicijos puoselėjimą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras teikė Geriausio naujai susikūrusio mėgėjų meno kolektyvo ir vadovo nominacijai. Šiai nominacijai, į kurią gali pretenduoti visų meno šakų ir žanrų, visų amžiaus grupių kolektyvai, susikūrę ne anksčiau negu prieš penkerius metus, skiriamas tik vienas apdovanojimas. Nuoširdžiai sveikiname ir be galo didžiuojamės, kad ši nominacija atiteko būtent ,,Dūzginėliui” ir šauniajai Olgai Jogminienei.
1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras (dabar Lietuvos nacionalinis kultūros centras) ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems
mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje. „Aukso paukštės“ apdovanojimais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.
Apdovanojimai rengiami kiekvienais metais kovo–balandžio mėnesiais. Dėl Lietuvoje ir pasaulyje susidariusios padėties, apdovanojimai nukelti į vėlesnį laikotarpį.
Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus sudarytai „Aukso paukštės“ apdovanojimų skyrimo komisijai už visam Šilalės kraštui reikšmingą apdovanojimą ir nekantriai laukiame atskrendančios ,,Aukso paukštės”.
O gausiam ,,Dūzginėlio” kolektyvui, vadovams, kolegoms (svariai prie ,,Dūzginėlio” kūrybinio augimo prisidėjusiai Telšių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų folkloro ansamblio ,,Čiučiuruks” vadovei Ritai Macijauskienei, muzikantui Arūnui Gedmantui), ansamblio narių artimiesiems, Laukuvos kultūros namų darbuotojams, N. Vėliaus gimnazijai, miestelio
bendruomenei, visiems etninės kultūros puoselėtojams ir palaikytojams, vienaip ar kitaip per 5 metus prisidėjusiems prie šio nuostabaus kolektyvo tobulėjimo, linkime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną švęsti su ypatingu džiaugsmu ir vienybe. Mes Jumis be galo didžiuojamės!

Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vardu direktorė Irmina Kėblienė