Dovana šilališkiams Kovo 11- osios proga

By 2019-03-12 16 birželio, 2020 Renginių archyvas

Kovo 11-ąją Šilalės rajono savivaldybės kultūros centre paminėta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šia svarbia proga šilališkius sveikino Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, tautišką giesmę giedojo Samanta Vaičikauskaitė, o gražią dovaną – miuziklą „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“ atvežė Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Talentų klubas, kurio vadovė –  mūsų kraštietė Violeta (Šerpytytė) Serbintienė.

2015 m. spektaklis respublikiniame teatrų konkurse „Šimtakojis“ tapo laureatu. Jis ne kartą buvo rodomas tais pačiais 2015 metais, nes Lietuvos atkurtai Nepriklausomybei buvo 25 metai. Iki dabar spektaklis keliauja po Lietuvą – miestai, miesteliai, LR seimas, Prezidentūra, Karo akademija, Kompensa, Trakų pilis – didžiulė garbė ir dovana buvo Lietuvos 100 gimtadienį švęsti tokioje istorinėje vietoje.
Miuziklą unikalų daro tai, kad beveik visi mokiniai jau studentai ir susitinka Vasario 16 – ąją  ar Kovo 11 – ąją kartu paminėti Lietuvos šventes su šiuo spektakliu.
Anot vadovės V. Serbintienės, šie jaunuoliai yra jos pasidižiavimas, nes spektaklis jiems – tai didžiulės meilės Lietuvai išraiška, kurią išduoda jų degančios akys, širdyje susikaupusi meilė ir padėka tiems, kurie kovojo dėl laisvės. Tai akivaizdus įrodymas, kad Lietuva niekada neliks viena.
Spektaklis nukėlė į tarybinius laikus, į vienos klasės, kurios mokiniai išgyveno sovietinių laikų ir laisvos Lietuvos virsmą, gyvenimą. Jame slaptas Trispalvės iškėlimas ant mokyklos stogo, Romo Kalantos susideginimas, hipių istorija, meilės išgyvenimai ir ryžtas siekiant Lietuvos laisvės. Siužetas, dominuojant grupės Pink Floyd muzikai, sukurtas remiantis tikrais faktais: naudojantis senais laikraščiais, skaitant hipių prisiminimus, žiūrint senus filmus.
Spektaklio režisierė, dainų tekstų autorė – Violeta Serbintienė, kuri yra muzikos mokytoja, teatrą laiko didžiuliu savo pomėgiu, o mums, žiūrovams, iš šalies atrodo, kad tai ne tik pomėgis, o neatsiejama kūrėjos gyvenimo dalis. Tai akivaizdu, stebint kūryba degančias režisierės akis, matant jos nuoširdų bendravimą su jau išvykusiais, tačiau Talentų klubo nepalikusiais jaunuoliais, kurių kiekvieną jį gražiai vadina mažybiniu vardu, apie kiekvieną iš jų pasako dau gražių, šiltų žodžių.
Gimusią ir augusią Šilalėje kraštietę gyvenimas nuvedė į Naująją Akmenę,  tačiau didžiulis noras padėkoti savam kraštui, kuris ją užaugino, subrandino, vėl atvedė į gimtąją Šilalę su gražia dovana – muzikiniu spektakliu, primenančiu, kokia svarbi mums yra LAISVĖ, kaip ją reikia saugoti, branginti ir  puoselėti.

ATLIKĖJAI:
Rimas Burokas – Vygantas Bemovas
Saugumietis – Domantas Bružas
Loreta – Deimantė Meižytė
Valentina – Gaudenta Kundrotaitė
Romas Kalanta – Deividas Jučas
Pareigūnai – Eimantas Rimša, Benas Liniauskas
Mokytojas – Justas Pukštys
Režisierė, dainų tekstų ir siužeto autorė Violeta Serbintienė.
Garso režisierius Donatas Rakštys.
Spektaklyje naudojama grupės „Pink Floyd“, Peter‘io Cincotti ir miuziklo „Les miserables“ muzika.
Spektaklio režisierė Violeta Serbintienė

Dėkojame Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos bei Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniams ir jų vadovams už sukurtus geltonus, žalius ir raudonus paukštelius, iškabintus prie kultūros centro.

Informaciją pateikė Šilalės kultūros centro kultūros projektų vadovė Guoda Juškaitė.
Nuotraukos MB „Septintas kadras”.