Užgavėnių šventė Šilalėje

By 2020-02-27 14 kovo, 2020 Renginių archyvas

Vasario 25 dieną Šilalėje Užgavėnių šventė prasidėjo  Persirengėlių būrelio ,,gastrolėmis“ Šilalės mieste. Aplankėme Šilalės viešąją biblioteką, Šilalės rajono savivaldybę, seniūniją, vaišinome blynais bei važinėjome po miestą ir kvietėme visus prie Šilalės r. sav. kultūros centro į Užgavėnių šventę su tradiciniais šokiais, žaidimais, linksmomis rungtimis, dainomis bei Lašininio ir Kanapinio dvikova. Susirinkusiems ateitį būrė atvykusi čigonė Karmen, nuo visų ligų gydė daktaras, linksmino ubagai ir mankštino žydai. Smagius šokius grojo jungtinė kapela (vad. V. Rudys), linksmino Šilalės raj. sav. kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Šilojus“( vad. Aivaras Šimkus) bei į šokį įtraukė ir dainuoti kartu pakvietė Lietuvos pensininkų sąjungos ,,Bočiai” Šilalės rajono bendrija ( vad. Zina Vainorienė).

Blynais ir arbata vaišino kavinės „Ugnija, „Provincija“, „Pipiras“ bei restoranas  „Meldai“. Užgavėnių blynus padėjo dalinti Atviro jaunimo centro „Pulsas“ savanoriai. Besisukant šokių sūkuryje buvo galima pasidžiaugti ir persirengėlių kaukėmis. Tad išrinkome ir apdovanojome  gražiausias suaugusiųjų bei vaikų  kaukes  ir aktyviausiai dalyvaujančius bei gražiausiai pasipuošusius vaikus.
Kaip  ir kiekvienais,  taip ir šiais metais Lašininiui teko nusileisti Kanapiniui bent iki kitos žiemos, tačiau žiemos blogybės baigiasi tik tuomet, kai sudeginama Morė. O sudeginę  Morę ir atsikratę  visų nešaltos žiemos blogybių, prisišokę, patriukšmavę, išsiskirstėme į namus.
Šventėje dalyvavo Šilalės r. sav. kultūros centro folkloro ansamblis „Veringa“ (vad. J. Kažukauskienė), vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai  „Smuokiuka“ ir „Gers smuoks“ (vad. I. Raudonienė).
Šventės organizatorius – Šilalės raj. sav. kultūros centras
Šventės rėmėjas – Šilalės rajono savivaldybė bei individuali įmonė „Edmera“
Informacinis rėmėjas –  UAB „Šilalės artojas“

Informaciją pateikė scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos MB „Septintas kadras“