Užgavėnės

By 2023-02-27 Renginių archyvas

Užgavėnės – išskirtinė metų šventė. Ja baigiasi pokalėdinis linksmybių laikotarpis ir prasideda priešvelykinio susitelkimo metas. Tai tradicinė ne tik lietuvių, bet ir daugumos Europos šalių gyventojų šventė. Ji švenčiama likus 46 dienoms, t. y. 7 savaitėms iki Velykų.
Šiemet vasario 21 dieną nuo pat ryto Užgavėnių persirengėliai važinėjo Šilalės gatvėmis ir kvietė visus švęsti Užgavėnes prie Šilalės kultūros centro. O jau 17 valandą visus susirinkusiuosius linksmino Lašininio ir Kanapinio laimingo loterijos bilieto dalybos ir kautynės dėl prizo, vyko gražiausios kaukės rinkimai, blynų valgymo ir galynėjimosi su maišais rungtys. Visiems susirinkusiesiems nuotaiką kėlė Užgavėnių persirengėlių būrys: Šilalės kultūros centro „Šokio teatras” (vad. Aušra Danisevičienė), liaudiškos muzikos kapela „Šilojus“, (vad. Aivaras Šimkus), Šilalės r. sav. kultūros centro folkloro ansamblis „Gers smuoks“ (vad Ilona Raudonienė), Alvydas Juodviršis, Rokas Auryla, Šilalės bočių bendrija (vad. Juzefa Jurkuvienė). Visi trypėme budindami žemę, šokome, vaišinomės blynais ir arbata. Šventė baigėsi tradiciškai sudeginant „Morę“ – visų blogybių ir žiemos pabaigos simbolį.
Už pagalbą nuoširdžiai dėkojame Šilalės kultūros centro atviro jaunimo centro darbuotojoms ir savanoriams bei jų vadovėms Simonai Kanapinskaitei, Orintai Merkelienei bei Guodai Juškaitei.
Ačiū mūsų rėmėjams: informaciniam rėmėjui UAB „Šilalės artojas“, pavežėjui Edmundui – už transportą, kavinėms „Ugnija“ ir „Provincija“ – už skanius blynus.

Informaciją pateikė scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Guodos Juškaitės ir Orintos Merkelienės