„Šok, žemaiti, šonke 2023“

By 2023-04-04 Renginių archyvas

Š. m. kovo 31 d. Šilalės rajono savivaldybės kultūros centre vyko Šilalės rajono tradicinių šokių šventė-varžytuvės „Šok, žemaiti, šonke 2023“ („Patrepsynė“ 2023 m.) atrankinis turas. Čia  suvažiavo viso rajono jaunieji tradicinių šokių puoselėtajai ir mylėtojai.
Šventė skirta Vilniaus 700-ųjų metinių sukakčiai paminėti. Varžytuvėse šoko tautiniais kostiumais pasipuošusios net 57 poros iš Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos (mokyt. Alma Rumšienė), Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos (mokyt. Gražina Pameditienė ir mokyt. Angelė Grikšienė), Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos (mokyt. Dana Dainauskienė), Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos (mokyt. Ilona Raudonienė), Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos (vadov. Olga Jogminienė ), Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos „Etnokultūros studijos“, Šilalės r. sav. kultūros centro NVŠ „Etnokultūros studija“ nariai  (vadovė Ilona Raudonienė). Renginio vedėja, palinkėjusi trankaus ir gražaus pasirodymo, pristatė vertinimo komisiją. Komisijos pirmininkė – Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Irmina Kėblienė. Nariai: Jovita Voverienė, Šilalės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, Laima Andrejauskienė, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro tautinių šokių kolektyvų „Mainytinis“, „Raizgė“ vadovė ir ilgametė folkloro ansamblio „Veringa“ narė, Lina Šimkūnienė, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro scenos režisierė (etninei kultūrai), Neda Šimkūnaitė, ilgametė vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“ narė, daugkartinė varžytuvių-konkurso „Patrepsynė“ dalyvė.
Varžytuvių šokiams grojo tradicinė kapela „Karšuva“, kuriai vadovauja Vaclovas Rudys.
Šokėjai rungėsi dviejose šokių kategorijose – pradedančiųjų ir pažengusiųjų. Visi šokėjai pasisveikino šokiu „Bajoriškas“, o po jo prasidėjo varžytuvės.
Pradedančiųjų kategorijoje tris prizines vietas ir kelialapius į respublikinį konkursą-varžytuves „Patrepsynė 2023“ Šiauliuose iškovojo Rugilė Norbutaitė ir Deividas Putramentas iš Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos (mokyt. Gražina Pameditienė), Marija Reimontaitė ir Martynas Šiurys iš Kaltinėnų  Aleksandro Stulginskio gimnazijos (mokyt. Ilona Raudonienė) bei Austėja Stankutė ir Nojus Jašinskas iš Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos (mokyt. Gražina Pameditienė).
Pažengusiųjų kategorijoje keturias prizines vietas ir kelialapius į respublikinį konkursą-varžytuves „Patrepsynė 2023“ iškovojo Urtė Jorūdaitė ir Justas Ašmonas iš Šilalės r. sav. kultūros centro NVŠ „Etnokultūros studija“ (vadov. Ilona Raudonienė), Akvilė Beinoriūtė ir Lukas Šemetas iš Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos (vadov. Olga Jogminienė), Dovilė Tamašauskaitė ir Arminas Zdanavičius iš Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos (vadov. Ilona Raudonienė) bei Gabrielė Norušaitė ir Gustas Lesčiauskas iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos (vadov. Ilona Raudonienė).
Pradedančiųjų kategorijoje už geriausiai pašoktą šokį „Antanas“ apdovanoti Gerda Knystautaitė ir Ignas Mikalauskas iš Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos (vadov. Olga Jogminienė), už geriausiai pašoktą šokį „Latrišas“ padėkomis apdovanoti Emilija Jakavickaitė ir Justas Kuizinas iš Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos Etno būrelio „Vėrinėlis“ (vadov. Angelė Grikšienė). Už geriausiai pašoktą šokį „Sakė mani šokių“ apdovanoti  Urtė Levickaitė ir Mantas  Kačinauskas iš Laukuvos Norbetro Vėliaus gimnazijos (vadov. Olga Jogminienė). Už geriausiai pašoktą šokį „Žemaitikė“ apdovanoti Melita Auškalnytė ir Stasys Aidas Šerpetauskis iš Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos šokių būrelio „Šmaikštukas“ (vadov. Dana Dainauskienė) bei Emilija Kėblaitė ir Emilis Kėdys iš Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos „Etnokultūros studijos“ (vadov. Ilona Raudonienė).
Visi šventės–varžytuvių „Šok, žemaiti, šonke 2023“ dalyviai ir atskirų šokių nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais  ir saldžiomis dovanėlėmis, o juos ruošę vadovai, mokytojai – padėkos raštais, knygomis bei saldžiomis dovanėlėmis. Visiems nugalėtojams linkime kuo didžiausios sėkmės 2023 m. gegužės 13 d. Šiauliuose vyksiančiame respublikiniame konkurse-varžytuvėse „Patrepsynė 2023“.

Informaciją pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Ievos Tvaronavičiūtės