Šilalės krašto tradicinės muzikos įrašai Šilalės kultūros centre

By 2023-02-14 Renginių archyvas

2023 m. vasario 12 dieną Šilalės rajono savivaldybės kultūros centre nuo pat ankstyvo ryto iki vakaro šurmuliavo didelis būrys jaunų ir pagyvenusių Šilalės krašto muzikantų, pasiruošusių parodyti savo meistriškumą ir įeiti į Šilalės krašto istoriją. Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Šilalės rajono savivaldybės kultūros centu įrašė 14 Šilalės krašto tradicinės muzikos atlikėjų: pavienių muzikantų,  instrumentinių grupių ir tradicinių kapelų atliekamus instrumentinius liaudies kūrinius. Muzikantai grojo tradiciniais liaudies instrumentais: liaudiškomis kanklėmis, cimbolais, basedla, lumzdeliu, bandonijomis ir armonikomis. Projekte dalyvavo mūsų krašto muzikantai:  Akvilė Grikšaitė, Stasys Grikšas, Gintautas Atkočiūnas, Stasė Kairienė, Stasys Žadeikis, Alfonsas Maulius ir Vaclovas Rudys, tradicinėmis kanklėmis grojo Jolanta Kažukauskienė, bandonija – Rimas Latoža ir Jonas Geryba, bandonija ir mandolina  muzikavo Rimas Latoža ir Jonas Surkys. Šilalės kultūros centro tradicinė kapela „Karšuva“ (vad. Vaclovas Rudys) ir Kaltinėnų kultūros namų tradicinė kapela (vad. Vileta Gailevičienė) įrašams pateikė  liaudiškas polkas, valsus ir maršus.
Visi įrašai nuguls į Nacionalinio kultūros centro ir Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro archyvą, o geriausieji bus atrinkti ir išleisti kompaktiniame diske „Šilalės krašto tradicinė muzika“. Dėkojame  LNKC Etninės kultūros skyriaus instrumentinio folkloro specialistui Arūnui Luniui bei garso režisieriui vadybininkui Justinui Ladygai už atsakingai atliktą darbą ir malonų bendradarbiavimą, taip pat visiems, dalyvavusiems ir atsiliepusiems į mūsų kvietimą, informaciniam rėmėjui UAB „Šilalės artojas“  – už  pagalbą ieškant Šilalės krašto muzikantų. Linkime visiems muzikantams kuo didžiausios sėkmės ir dar ilgų muzikavimo metų.
Norinčiųjų muzikuoti visuomet laukiame Šilalės kultūros centro ir jo filialų (kultūros namų ir laisvalaikio salių) mėgėjų meno kolektyvų veikloje.

Informaciją pateikė scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
 Vaizdo medžiaga  ir nuotraukos Algirdo Šaulio