Respublikinė moksleivių tradicinių šokių varžytuvės „Patrepsynė 2023“ Šiauliuose

By 2023-05-16 Renginių archyvas

Gegužės 13 d. Šiaulių kultūros centre vyko respublikinės moksleivių  tradicinių  šokių varžytuvės „PATREPSYNĖ 2023“.
Šilalės rajonui atstovavo 7 poros, išrinktos per Šilalės rajono tradicinių šokių šventę-varžytuves „Šok, žemaiti, šonke“. Į respublikinį konkursą-varžytuves „Patrepsynė 2023“ Šiauliuose kelialapius iškovojo poros iš Šilalės Simono Gaudėšiaus, Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus, Laukuvos Norberto Vėliaus, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijų bei Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro NVŠ „Etnokultūros studijos“ pora.
Smagiai grojant Šiaulių folkloro ansamblio „Vievelsėlis“ ( vad. Arūnas Stankus) ir Mažeikių folkoro ansamblio „Alksnioka“ ( vad. Dainora Petrikienė)  muzikantų grupei,  poros, šokdamos „Patrepsynės“ šokius,   varžėsi   dvejose  (pradedančiųjų ir pažengusiųjų) šokėjų grupėse.
Šauniai pasirodė visi Šilalės rajono šokėjai. Respublikiniame ture visos Šilalės rajono šokėjų poros tapo diplomantėmis: iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos  Gabrielė Norušaitė ir Gustas Lesčiauskas apdovanoti diplomais už šokį „Šustars“ (mokyt. Ilona Raudonienė), Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos dvi poros: Rugilė Norbutaitė ir Deividas Putramentas,  Austėja Stankutė ir Nojus Jašinskas apdovanoti diplomais už šokį „Saki mani šiokių“ ir „Latrišas“ (mokyt. Gražina Pameditienė), Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos pora Akvilė Beinoriūtė ir Lukas Šemetas diplomantai už šokį „Subota“ (mokyt. Olia Jogminienė), Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos dvi poros Marija Reimontaitė ir Martynas Šiurys, bei Dovilė Tamašauskaitė ir Arminas Zdanavičius apdovanoti diplomais už šokius „Antans“ ir „Vyža“ (mokyt. Ilona Raudonienė). Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro NVŠ „Etnokultūros studijos“ pora Urtė Jorūdaitė ir Justas Ašmonas diplomais apdovanoti už šokį „Subota II“ ( vad. Ilona Raudonienė).
Pasisėmę geros nuotaikos , nors ir pavargę  išsiskirstėme į namus, kaupdami jėgas kitam varžytuvių kartui.

Informaciją pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Dovydo Navardausko