Prasidėjo registracija į XIII Respublikinį vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkursą „TRADICIJŲ PAVELDĖTOJAI“

By 2024-03-04 Informacija, Naujienos

XIII Respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų konkursas 

 „TRADICIJŲ PAVELDĖTOJAI“

Kviečiami dalyvauti vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvai, solistai, šeimos ansambliai, tautinių dainų ir šokių ansambliai, liaudies muzikos orkestrai bei ansambliai.

Dalyvavimui privaloma paruošti programą:

  • Folkloro ansambliai, šeimos ansambliai, solistai – 5 min. programa atliekama a cappella arba su liaudies instrumentų pritarimu.
  • Tautinių šokių ansambliai – 5-10 min. programa.
  • Liaudies muzikos orkestrai bei ansambliai – 5-10 min. programa.

Konkurso dalyvius vertins kompetentinga komisija. Konkurso laureatai ir jų mokytojai apdovanojami diplomais, padėkos raštais. Folkloro žanro laureatams bus suteikta teisė dalyvauti tarptautiniame folkloro festivalyje „Pokrovo varpai “, kuris vyks Vilniuje lapkričio 9 diena.

Užpildytas anketas prašome atsiųsti iki  2024 m. balandžio 12 d. elektroniniu paštu ltmfc2006@gmail.com.

Telefonas pasiteiravimui: +370-61581930

2024 m. konkursas „Tradicijų paveldėtojai“ vyks:

Gegužės 4 d., šeštadienį, 12 val. Visagino kultūros centre (Vilties g. 5);

Gegužės 11 d., šeštadienį, 12 val. Klaipėdos tautinių kultūrų centre (K. Donelaičio g. 6B);

Gegužės 25 d., šeštadienį, 12 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30).

Tradiciniu tapęs respublikinis vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos konkursas „Tradicijų paveldėtojai“ rengiamas kiekvienais metais nuo 2012 m.

Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą, pagarbą tautiniam paveldui ir tolerantišką požiūrį į įvairių tautų kultūrą, jų įsitraukimą į liaudies kultūros populiarizavimo procesą, puoselėti liaudies muzikavimo ir choreografijos  tradicijas, aktyvinti liaudies kūrybos atlikėjų veiklą, skatinti folkloro ansamblius bei solistus tobulėti, ugdyti jaunimo tautinę, kultūrinę ir meninę savimonę.

Konkurso organizatoriai ir partneriai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vilniaus miesto savivaldybė.