„Pokalbiai su (ne)jaunimu“ diskusijos formatu!

By 2023-08-28 31 spalio, 2023 Atviras jaunimo centras

Tradicinėje vaikų ir jaunimo etnokultūrinėje stovykloje „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės”, kuri jau devintąjį kartą šurmuliavo Paršežerio stovyklavietėje, „Pokalbiai su (ne)jaunimu“ komandai teko nemenkas išbandymas. Gegužės 24-ąją dieną Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė rezoliuciją ir numatė, jog šiais metais yra minimi Žirgo metai. Dėl šios priežasties „Pokalbiai su (ne)jaunimu“ komanda organizavo diskusiją apie LR Vyriausybės parengto „Žirgo metų veiksmų plano“ svarbą ir įgyvendinimo galimybes kultūrinėje ir edukacinėje veikloje, skirtoje vaikams ir jaunimui. Šios diskusijos svečiai – Žirgo metų iniciatyvą palaikęs ir šios idėjos realizavimu rūpinęsis Žemaitijos etninės kultūros tarybos narys Virginijus Jocys, etninės kultūros puoselėtojai: Jovita Lubienė, Dainora Petrikienė ir Arūnas Stankus. Diskusijos moderatorė Gabija Jakaitė pašnekovų teiravosi apie žirgo-arklio vaidmenį lietuvių pasaulėjautoje bei reikšmę kasdieniame gyvenime, įsimintinus žirgo vaizdinius lietuvių tautosakoje bei tai, kaip šiemet įvykusi etnokultūrinė stovykla siekė paminėti šiuos Žirgo metus. Liaudiško skambesio pripildytus muzikinius intarpus dovanojo muzikantas, folkloristas, etnografas, bandonininkas Albinas Batavičius.

Dėkojame visiems projekto savanoriams, stovyklautojams bei visiems diskusijos pašnekovams. Linkime nenustoti puoselėti etninės kultūros bei švęsti 2023-uosius – Žirgo metus!

Projektas bendrai finansuojamas pagal Europos Sąjungos programą ,,Europos solidarumo korpusas“.

Informaciją ir trumpą vaizdo įrašą pateikė „Pokalbiai su (ne)jaunimu“ iniciatorė ir šios diskusijos vedėja – Gabija Jakaitė.