Pažintinė išvyka į Lenkiją

By 2024-01-15 Naujienos

2024 m. sausio 3-5 dienomis, kultūros centro darbuotojai, mėgėjų meno kolektyvų vadovai bei nariai dalyvavo pažintinėje kelionėje po Varšuvą. Išvykos metu aplankytos žymiausios Varšuvos vietos: Pilies ir Turgaus aikštė, Krokuvos Priemiesčio gatvė, kurioje stovi Adomo Mickevičiaus paminklas, prezidento rūmai, Šv. Kryžiaus bažnyčia, mokslo akademija. Pažinome Varšuvą ne tik vaikščiodami senamiesčio gatvėmis, bet ir stebėdami ją iš 30-tajame Mokslo ir kultūros rūmų pastato aukšte esančios apžvalgos aikštelės. Vaikščiodami po Lazienkų parką, susipažinome su paskutiniojo ATR karaliaus likimu, grožėjomės aplink laisvai lakstančiais parko gyventojais (voveraitėmis ir povais).
Pažintinę kelionę užbaigėme Vilanovo rūmuose ir sode. Įspūdingo grožio rūmai ne tik žavi savo architektūra, bet ir istorijomis, kurios vyko šiuose rūmuose, nuo svaiginančios meilės iki turtų troškimo.
Dėkojame gidei Anai, kuri atskleidė Varšuvos grožį ir supažindino su jos kontrastais.
Už galimybę organizuoti kelionę dėkojame Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai ir Šilalės rajono savivaldybei, kurios skyrė premiją skiriama už paskutiniųjų 5 metų aktyvią ir kryptingą veiklą mėgėjų meno ir (ar) dainų švenčių tradicijų puoselėjimą ir sklaidą, už etninės kultūros ir nematerialaus kultūros paveldo populiarinimą.

Informaciją pateikė kultūros projektų vadovė Vitalija Daukšienė, nuotraukos vyriausiosios kultūrinės veiklos vadybininkės Guodos Juškaitės.