Kūrybinės poezijos dirbtuvės – knygos pristatymas

By 2023-11-13 Renginių archyvas

Lapkričio 3 d. Kaltinėnų kultūros namuose įvyko Dalios Stasaitytės-Griškevičienės poezijos knygos „Pusė uogos“ pristatymas. Knygos pavadinime užkoduota gili prasmė, kvietimas dalintis – žodžiu, meile, gerumu.
Susirinkusieji turėjo puikią galimybę pažinti kūrėją Dalią Griškevičienę, kaip intelektualią, talentingą, dvasingą, charizmatišką asmenybę.
Autorės knyga – moteriškosios egzistencijos liudijimas, pagrindžiantis, koks gražus, jautrus, pažeidžiamas, bet kartu ir orus, slaptingas bei dvasinės stiprybės sklidinas yra moters pasaulis: „Esu tik moteris. / Trapi. / Ir būti ja – nepavargau“.
Susitikimo metu jautrius poezijos posmus skaitė renginio organizatorė Neringa Eitutienė, poetė-knygos autorė Dalia, jos sesuo Roma, poetės iš Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ Adelė Daukantaitė ir Daiva Rudelytė, Kelmiškė Aldona Orvidienė iš literatų klubo „Vieversys“, savanorė Emilija Ašmonaitė ir Asta Bataitytė. Susitikimą puošė talentingų merginų duetas – Airida Liškauskaitė ir Erika Petrauskaitė, kurios Dalios Stasaitytės-Griškevičienės poezijai sukūrė muziką.
Poezija – tai tiltas, sujungiantis širdis ir atskleidžiantis kūrėjo santykį su gyvenimu. Į šį susitikimą buvo pakviesti III amžiaus universiteto lankytojai, kurie turėjo puikią galimybę pasimėgauti poezija  ir išgirsti eilėraščių virtusių jautria daina, pabendrauti su poetėmis. Taip pat susipažino su poezijos kūrimo subtilybėmis, kurias galės pritaikyti savo kūryboje.
Šios kūrybinės poezijos dirbtuvės – knygos pristatymas – šiltas ir jaukus pasimatymas su poezija, kuriame subtilios meniškos pasaulėjautos poetė jautriai dalijosi „puse uogos“, tarsi kiekvienam atriekdama gabalėlį širdies.

Informaciją pateikė koncertų (spektaklių) organizatorė Neringa Eitutienė
Nuotraukos Emilijos Ašmonaitės

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, Šilalės rajono savivaldybė.