SUAUGUSIŲJŲ ŽMONIŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „LAUKIVA“

Vadovė – Olga Jogminienė

Laukuvos kultūros namų suaugusiųjų žmonių šokių kolektyvas „Laukiva“ įsikūrė 2003 m. Iki 2013 m. jam vadovavo du vadovai, tai Alma Rumšienė ir Tomas Bernotas. Kolektyvas per tą laiką dalyvavo Dainų šventėse, įvairiose miestelio, rajono renginiuose. Nuo 2013 m. kolektyvui  vadovauja Olga Jogminienė.

Per pastaruosius 5 metus kolektyvas turėjo daug svarbių renginių, koncertų ir išvykų. Svarbiausi jų yra 2016 m. ir  2017 m.  Mažosios Lietuvos dainų šventės Klaipėdoje. 2018 m. „Laukivos“ šokių kolektyvas buvo atrinktas į Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos…“ Vilniuje.

„Laukivos“ kolektyvas per pastaruosius penkis metus sėkmingai pasirodė trijuose Lietuvos  nacionalinio kultūros centro organizuojamose respublikiniuose konkursuose. 2016 m. laimėta antra vieta Širvintuose organizuotame  konkurse „Iš aplinkui“. 2017 m. laimėta taip pat antra vieta Marijampolėje vykusiame konkurse „Pora už poros“. 2019 m. laimėta trečia vieta Sintautuose vykusiame konkurse „Sintautų kviestinis“.

2016 m. liepos 28–31 dienomis dalyvauta  tarptautiniame folkloro festivalyje Prahoje. Iš viso šiame festivalyje dalyvavo 68 kolektyvai iš 24 pasaulio šalių. Lietuvą atstovavo tik Laukuvos šokėjai.

2019 m. liepos 4-8 dienomis dalyvauta tarptautiniame festivalyje „Susitikimai Tatruose” Lenkijoje. Turėjome du koncertinius pasirodymus Bustryk ir Rabka Zdroj miesteliuose su kolektyvais iš Lietuvos ir Baltarusijos.

LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA ,,LAUKUVA“

Vadovas – Alfredas Šniaukas

Liaudiškos muzikos kapela ,,Laukuva“ suburta 1999 metais. Kapela ,,Laukuva“ dalyvavo Lietuvos televizijos laidose „Krašto garbė“, „Duokim garo“, keturis kartus respublikinėje kapelų šventėje „Grok, Jurgeli“ 2008 m., 2011 m., 2015 m., 2017 m. Kaune ir Vilniuje, Užgavėnių šventėse Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse 2004 m. ir 2005 m., Vaikų ir jaunimo kapelų šventėje-varžytuvėse ,,Jurgut, Jurgut, grok“ 2010 m. Kaune. Respublikinėse Dainų šventėse: „Mes – Laisvės vaikai“ – 2005 m.,  „Būties ratu“ – 2007 m., „Amžių sutartinė“ – 2009 m., „Tu mums viena“ – 2016 m., ,,Vardan tos..“ 2018 m; Tauragės apskrities dainų šventėse 2004 Šilalėje, 2007 m. Tauragėje. Šilalės rajono vasaros muzikos šventėse 2012 m., 2013 m. O 2010 m. kapela vyko į Lenkiją, kur Krašniko mieste dalyvavo tarptautiniame projekte „Iš Liublino Unijos į Europos sąjungą“.  Ten atstovavome Šilalės kraštui. 2017 m. koncertavo Vilniuje pristatant Laukuvos mažąją kultūros sostinę; 2018 m. koncertavo ne kartą atstovaujant Laukuvai, kaip mažajai kultūros sostinei. 2019 m. kapela koncertavo Rietavo sav. Daugėdų mst. Vasaros šventėje, Žemaitijos regiono ir mažosios Lietuvos kaimo kapelų šventėje „Grok, Jurgeli-2019“.
Kiekvienais metais mūsų kapela dalyvauja rajone ir seniūnijoje rengiamose šventėse, savo skambiomis dainomis bei smagia muzika džiugina ne tik laukuviškius, bet ir viso Šilalės krašto žmones.

VAIKŲ FOLKLORO ANSAMBLIS „DŪZGINĖLIS“

Vadovė – Olga Jogminienė

Vaikų folkloro ansambliui „Dūzginėlis“ jau 4 metai. Per šiuos metus kolektyvas labai sustiprėjo, užaugo, aktyviai dalyvavo rajono, respublikiniuose ir tarptautiniuose renginiuose. Šiuo metu kolektyvą lanko 20 vaikų, kurie yra labai aktyvūs, smalsūs, noriai dalyvauja naktišokiuose, gegužinėse, vakaronėse, kurios vyksta mūsų ir kituose rajonuose. Turime Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Žemaitijos regiono nugalėtoją – Akvilę Grikšaitę, respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ nominantus –  Luką Šemetą ir Akvilę Beinoriūtę, Gustą Kėblą ir Kotryną Jogminaitę.

Svarbiausi renginiai, kuriuose dalyvavo vaikų folkloro kolektyvas „Dūzginėlis“, yra šie: 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“, 2018 m. tarptautinis festivalis „Pavasario pasaka Tatruose“, kuris vyko Zakopanėje, 2019 m. tarptautinis festivalis Prahoje. Šie renginiai ir festivaliai yra labai didelė patirtis ir neišdildomi įspūdžiai mūsų kolektyvui.

DRAMOS KOLEKTYVAS

Vadovė – Virginija Mikutavičienė

Laukuvos kultūros namų mėgėjų dramos kolektyvas kurį laiką buvo sustabdęs savo veiklą, tačiau šiais metais vėl bando susiburti draugėn ir pratęsti savo gyvavimą. Šiuo metu kolektyvas ieško naujų narių kolektyvo papildymui. Keletas artistų įsiliejo į kitą kolektyvą ir atsirado artistų trūkumas.

Šiuo metu ieškome ne tik naujų narių, bet ir tinkamos pjesės, kuris suteiktų artistams kūrybinį malonumą, o žiūrovams gerų emocijų.