Kolektyvas „Dūzginėlis“ dalyvavo festivalyje „Aš pasiejau veina popa“

By 2023-07-03 Renginių archyvas

Nuskambėjo XIII tarptautinis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Aš pasiejau veina popa”, kuriame susibūrė gausybė vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių iš įvairių Lietuvos miestų. Festivalyje dalyvavo svečiai iš Slovakijos ir Sakartvelo. Antrą kartą į šį festivalį buvo pakviestas ir Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblis „Dūzginėlis” (vad. Olga Jogminienė). Kartu su kitais kolektyvais „Dūzginėlis” dalyvavo festivalio koncerte „Aš turėjau žėrgužielį, kad ėr maža, ale graži”. Renginį vedė renginių ir televizijos vedėja, folkloro dainininkė ir atlikėja, etnomuzikologė Loreta Sungailienė. Ši diena baigėsi naktišokiais, kur ansamblių dalyviai sukosi šokių rateliuose bei mėgavosi vienas kito draugija.
Sekančią dieną festivalis tęsėsi Žemaičių muziejaus „Alka“ kaimo muziejuje, kur vyko įvairūs rateliai, žaidimai, edukacijos ir tradicinio žaidimo „Kyla” turnyras, kuriame „Dūzginėlio” berniukų komanda užėmė I vietą. Vakarą vainikavo baigiamasis dalyvių koncertas kartu su modernaus folkloro grupe „Gile” iš Kauno.
Nuoširdžiai dėkojame Telšių kultūros centrui ir festivalio iniciatorei Ritai Macijauskienei už galimybę dalyvauti šiame festivalyje.

Informaciją pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro Laukuvos kultūros namų choreografė Olga Jogminienė.
Nuotraukos Olgos ir Sauliaus Jogminų.