Kas ta ventarinė?

By 2024-03-14 Renginių archyvas

Pavasaris visiems prasideda skirtingai. O Laukuvos kultūros namai pavasarį pasitiko protų mūšiu „Placebas smegenims“, kuris yra tradicinis ir skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.
Gražų kovo 5 dienos vakarą į Laukuvos kultūros namus susirinko 13 komandų: „Bočiai“, „Gimnazistai“, „Knygininkai“, „Laukiva 1“, „Laukiva 2“, „Laukuviečiai“, „Medvigalim“, „Pieno gėlė“, „Pilėnai“, „Šiauduva“, „Treigys“, „Tverai“ , „Varpas“ ir jų palaikymo kompanijos. Tą vakarą komandoms buvo pateikta 70 klausimų ir užuominų.
Komandoms sekėsi įvairiai. Po pirmojo turo 3 komandos surinko po 11 taškų („Medvigalim“, „Pieno gėlė“, „Šiauduva“), po 9 taškus surinko („Laukuviečiai“, „Pilėnai“, „Treigys“), o kitos komandos po vieną dviem taškais mažiau. Šiame etape komandos galėjo surinkti 20 taškų.
Antrajame etape komandoms buvo pateikti 8 klausimai su užuominomis. Čia komandos iš kuo mažiau užuominų turėjo įvardinti: miestą, augalą, savaitės dieną, medį, asmenybę, vaisių, šventę ir vietą. Labai smagu, kai iš pirmos užuominos „Tai pirmoji lietuviška skaičiavimo mašina-kompiuteris. Ji sugebėjo suvesti vaizdinę ir tekstinę informaciją, per 1 sekundę nuskaitydavo pilną A4 formato lapą“, komanda teisingai įvardija augalą – rūta. Šiame etape 24 taškus surinko „Pieno gėlė“, 22 taškus „Medvigalim“, 16 taškų „Treigys“, po 15 taškų „Laukuviečiai“ ir „Pilėnai“.
Paskutiniame etape komandoms buvo pateikta 10 atvirų klausimų. Šiame etape daugiausia taškų surinko „Tverai“ – 7 taškus. Ir tai vienintelė komanda, kuri žinojo, kad emisaras yra su slapta misija į kitą šalį valstybės valdžios ar politinės organizacijos siunčiamas asmuo.
Susumavus visų etapų taškus paaiškėjo, trečia vieta atiteko komandai „Treigys“- 31 taškas, antra vieta komandai – „Medvigalim“ – 36 taškai, o pirma vieta komandai „Pieno gėlė“ – 39 taškai.
Klausimus protų mūšiui sugalvojo ir renginį vedė Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus darbuotoja Loreta Jurkienė. Neuroninių ląstelių pavasarinis sąmyšis Laukuvos kultūros namuose, kaip ir pavasaris atėjo netikėtai, ryškiai ir paliko pačius geriausius įspūdžius.
Ventarinė – tai miręs lietuvių kalbos žodis, kuris reiškė – pilvas.

Informaciją paruošė bibliotekininkė Loreta Jurkienė.
Nuotraukos Laukuvos kultūros namų garso operatoriaus Dariaus Vasiliausko.