„Aukso vainiko“ konkursą 2005 metais inicijavo Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Šis prestižinis apdovanojimas skiriamas tradicinio meno meistrams už liaudies vaizdinę (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomąją (tekstilė, keramika, taikomieji medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, pynimas iš vytelių, margučių, sodų, verbų kūrimas ir kt.) dailę bei kryždirbystę (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėles ir kiti tradicinės formos paminklai).
Parodos-konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas lietuvių liaudies meno tradicijas, skatinti kuo daugiau liaudies meistrų įsitraukti į kūrybinę veiklą, pristatyti ir populiarinti jų kūrinius, įvertinti bei pagerbti talentingiausius kūrėjus.
Šiemet finalinis renginys ir geriausių tautodailininkų apdovanojimai vyko sausio 6 dieną Kretingos muziejaus ,,Žiemos sode“. Tradiciškai minint Trijų karalių dieną, geriausiais liaudies menininkais paskelbti šiaudinių sodų rišėja Vida Sniečkuvienė, medžio raižinių meistrė Irena Kvedarienė ir kryždirbys Antanas Vaškys.
Šilališkis Virginijus Čepauskas dalyvavo respublikiniame „Aukso vainikas 2024“ konkurse su savo skutinėtais margučiais, kurie komisijos buvo pastebėti ir įvardyti kaip puikūs darbai. Iš viso dalyvavo 28 liaudies meistrai iš visos Lietuvos.
Šiemet II vietos diplomu ir tautodailės ženkleliu apdovanota Tauragės dailiųjų amatų gildijos asociacija narė Ona Paulauskiene. Diplomas įteiktas ir Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras vedėjai Jurgita Brazauskienė už pagalbą organizuojant apskrities liaudies dailės parodą „Aukso vainikas“.
Informaciją pateikė scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Ilonos Raudonienės ir Jurgitos Brazauskienės