XVI Medvėgalio menų festivalis

By 2022-07-26 Renginių archyvas

Liepos 23-sios pavakare atgijo Medvėgalis. Skambėjo nuostabi muzika, aidėjo juokas, vyravo puiki nuotaika, vyko jau šešioliktasis Medvėgalio menų festivalis.
Festivalį pradėjo vienas pačių geriausių Lietuvos meninių kolektyvų – Lietuvos kamerinis orkestras. Skambėjo nemirtingi klasikos „perlai“ , o kai į sceną įžengė Džeraldas Bidva ir kartu su orkestru atliko Felikso Mendelsono koncertą smuikui ir orkestrui, abejingų klausytojų nebeliko.
Po to sekė mūsų žemiečio, Kaltinėnų krašto sūnaus, operos solisto Kęstučio Alčauskio ir fortepijono virtuozo Povilo Jaramino programa „Vėl namo…“. Skambėjo visiems gerai žinomos arijos iš operų ir operečių, bei nepolietiškos dainos. Skambat dainai „Funikuly Funikulia“ kartu su solistu plojo ir dainavo visi festivalio žiūrovai.
Geros nuotaikos bangą pratęsė valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“. Skambėjo kompozitoriaus Nino Rota kūrinių iš kino filmų programa „Čia – orkestras…“ Tobulas orkestro skambesys ir virtuoziškas dirigento Karolio Variakojo dirigavimas sužavėjo Medvėgalio publiką.
Vėliau sceną „užvaldė“ „Teatras P“ – du jauni profesionalūs aktoriai Balys Ivanauskas ir Artūras Dubaka. Jie parodė poetinį vyksmą pagal Gintaro Grajausko kūrybą. Tai buvo stipri meninė provokacija. Dalis vyresnių žiūrovų buvo šokiruoti, pradžioje nesuprato kas čia vyksta. Dauguma kitų nuoširdžiai kvatojo, priėmė aktorių  žaidimo taisykles ir patys įsitraukė į vyksmą.
Vėliau į sceną įžengė operos primadona, dukart pripažinta geriausia Lietuvos operos dainininke Viktorija Miškūnaitė ir garsus džiazo pianistas Artūras Anusauskas. Du labai charizmatiški artistai sukūrė nepakartojamą garsų šventę, kurią pavadino „Vasaros sapnas“.
Festivalio muzikinę programą užbaigė instrumentinės muzikos grupė „U’ Elements “. Tai keturių virtuozų iš Lietuvos, Armėnijos, Latvijos ir Rusijos kolektyvas. Jų puikus muzikavimas ir didžiulio laužo Medvėgalio viršūnėje šviesa sukūrė tikrą idiliją.
Nepaisant prasidėjusio lietaus festivalio programą tęsė „Medvėgalio kino naktis“ kantriausi žiūrovai žiūrėjo režisieriaus Justino Krisiūno kino filmą „Širdys“.
Festivalį pagyvino ir papuošė Laimutės Rupšytės kūrybinių darbų paroda.

Dėkoju visiems festivalio draugams ir rėmėjams, bei ištvermingiems žiūrovams.

Informaciją pateikė festivalio vadovas ir režisierius Vytautas Jankauskas.
Nuotraukos Rolando Meškausko.