Vasaros šventė – Kupolinės

By 2020-06-26 7 liepos, 2020 Renginių archyvas

Birželio pabaigoje, kai saulė būna pasiekusi patį aukščiausią savo tašką danguje, diena pati ilgiausia, o naktis – trumpiausia, o žolynai auga, klesti, žydi – švenčiame Kupolines, Rasas ar Jonines. Birželio 21 d. Pajūralio laisvalaikio salės renginių vedėja Alma Šimkuvienė sukvietė visus į Kupolinių šventę, kuri vyko Kvėdarnos seniūnijos Sauslaukio kaime, seniūnaitės Ritos Eitmonienės sodyboje.
Kupolinių šventė prasidėjo įėjimu pro vartus, apsiprausimu – simboliškai apsivalyti tiek išore, tiek vidumi. Renginio dalyviai buvo pakviesti kupoliauti, rinkti žolynų, pinti vainikėlių. Paskui iš sudėtų į vainiką gėlių buvo buriama ateitis, aiškintasi, kokią reikšmę žmogaus gyvenime turi žolynai Kupolinių – Joninių naktį. Jaunos mergelės nupintus vainikus metė ant beržo šakų – norėjo sužinoti, ar ištekės. Taip pat buvo plukdomi vainikai su žvakutėmis. Manyta, jei vainikas su žvakute plaukia, tai ištekės šiais metais. Kupolinių šventės metu sveikinome Jonus, Janinas, Rasas nupintais ąžuolų vainikais.
Kupolinių šventėje akcentuoti pagrindiniai simboliai: oras, vanduo, ugnis ir žemė su augmenija. Paskutinis ritualas vyko ugnies Gabijos garbinimu. Kiekvienas dalyvis, paėmęs žiupsnelį druskos, bėrė į ugnį sakydamas palinkėjimą.
Kupolinių šventėje skambėjo dainos, šokiai, vaikų juokas ir susirinkusių gera bei pakili nuotaika. Nuoširdų ačiū tariu padėjusiems organizuoti Kupolinių šventę: Jonui Baubliui, Ritai Eitmonienei, Elenai Linkienei, Stasei Jankienei, Zosei Grikšienei, Vidui Šimkui.
Pajūralio laisvalaikio salės renginių vedėja Alma Šimkuvienė.
Nuotraukos Ritos Eitmonienės