VAIKŲ VELYKĖLĖS IR DRAUGYSTĖS POPIETĖ

By 2022-04-26 Renginių archyvas

2022 m. balandžio 24 d. prie Šilalės r. sav. kultūros centro vyko VAIKŲ VELYKĖLĖS IR DRAUGYSTĖS POPIETĖ, skirta nuo karo su Rusija pabėgusiems ukrainiečiams ir apsistojusiems Šilalės rajone. Renginio metu organizuoti įvairūs „Atvelykio“ žaidimai: margučių ridenimo varžytuvės, stipriausio ir gražiausio  margučio  rinkimai, margučių ir vežimaičių estafetės, didelių margučių ridenimas, veidelių piešimas bei kitos linksmos veiklos, kurias vedė kultūros centro ir Atviro jaunimo centro darbuotojai, savanoriai.
Visus atvykusiuosius pasitiko tradicinis šios šventės personažas – Velykų bobutė, pasveikino LR Seimo narys J. Gudauskas, meras A. Meiženis.  Velykų bobutė pasakojo apie „Atvelykio“ tradicijas, koordinavo renginį, įteikė dovanas. Vaikai žaidė, rungėsi tarpusavyje ir su tėveliais ir džiaugėsi laimėjimais bei dovanėlėmis.  Rungčių nugalėtojai buvo apdovanoti Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro padėkos raštais ir atminimo dovanomis, dalyviai –  saldumynais.

Gražiausio margučio rinkimų nugalėtojai: Gabija ir Ieva Gedeikytės, Yelyzaveta ir Dmytro  Konoplyanai, Žemyna Taujanskytė, Amanda Zabėlaitė.

Margučių ridenimo varžytuvių nugalėtojai: Valentyna Voitenko, Nazar Marchenko, Paulius Kasiliauskis, Joris Zabėla, Kevinas Stalšinskas, Alim Zhanpeisov, Dmytro Konoplyany.

Su 9-uoju Gimtadieniu pasveikinta Snizhana Bulannikova.

Šventės metu Šilalėje gyvenančios ukrainietės su Šilalės kultūros centro darbuotojų pagalba virė ukrainietiškus barščius, kavinė „Ugnija“ – lietuviškus barščius, o už juos surinkti pinigai buvo skirti į Šilalę atvykusioms ir nuo karo bėgusioms mamoms su mažamečiais vaikais.
Po „Vaikų Velykėlių“ vyko DRAUGYSTĖS POPIETĖ, skirta suburti Šilalės rajone gyvenančius ukrainiečius (šiuo metu jų gyvena 85), kad jie galėtų vieni su kitais susipažinti ir bendrauti (šiuo metu jų gyvena 85).   Visi ukrainiečiai  nuoširdžiai dėkojo už jiems sukurtą  šventinę nuotaiką per jų pačių Velykas  ir džiaugėsi susibūrę į Šilalės rajono ukrainiečių bendruomenę, kurios pirmininke išrinkta Zoya Kharaminskaya. Su naujomis pareigomis ją pasveikino LR seimo narys J. Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, koordinuojantis ukrainiečių reikalus Šilalės rajone, Virginijus Kvederys bei Šilalės kultūros centro direktorė I. Kėblienė, kuri perdavė naujajai pirmininkei  už ukrainietiškus ir lietuviškus barščius paaukotus 410 eurų.

Dėkojame prie sėkmingo renginio įgyvendinimo prisidėjusiems savanoriams ir dalyviams, socialiniams darbuotojams ir seniūnams, pasirūpinusiems ukrainiečių atvykimu į renginį. Didžiulė padėka būriui rėmėjų, kurių dėka  ukrainiečių Velykos buvo  kiek įmanoma šiltesnės ir jaukesnės.

Rėmėjai: kavinė „Ugnija“,  UAB „Senoji kepyklėlė“, picerija „Bamba pica“,  UAB „Pitlius“, UAB „Jadvygos kepiniai“, kavinė „Provincija“, UAB „Avirginida”, Rimas Šedbaras, UAB ,,Meduolis”.

Informaciniai rėmėjai – UAB „Šilalės artojas, „VšĮ „Šilalės naujienos“.

Renginio organizatoriai – Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras, Atviras jaunimo centras.
Nuotraukos Olgos Dmitrievos, savanorės Samantos Vyšniauskaitės ir socialinio darbo organizatorės Simonos Kanapinskaitės