Tautodailės pleneras Bilioniuose

By 2020-07-28 30 liepos, 2020 Renginių archyvas

Visą savaitę, nuo pat ankstaus pirmadienio ryto, jaukioje ir gražioje etnografinėje sodyboje, šalia Bilionių piliakalnio, vyko tautodailės pleneras „Šimtmečio veidai ir vaizdai“, skirtas Tautodailės metams paminėti. Projekto tikslas – puoselėti Žemaitijos regiono etnografinį savitumą, suburti menininkus mėgėjus ir profesionalus į aktyvią kūrybinę veiklą, stiprinti istorinę atmintį bei siekti kultūrinio kūrybiškumo bendradarbiaujant įvairioms kartoms ir socialinėms grupėms.
Bilionių seniūnijos kaimų pavadinimai įamžinti akmentašių Valdo Bandzos ir Adolfo Teresiaus darbuose, tautodailininkų, medžio drožėjų Alvydo Pociaus ir Nerijaus Alšausko sukurtos skulptūros papuoš seniūnijos teritoriją, o Užgavėnių kaukių drožėjas Raimundas Pūškorius supažindino su kaukių drožimo menu. Dailininkių Eglės Petraitytės-Talalienės, Marijos Rastenienės, Jolantos Krivickaitės darbai puikuosis bendruomenės salėje, o dailės mėgėjai – Gediminas Kvecys, Deimantė Kvecytė ir Giedrė Kvecytė, dalyvaujantys plenere jau ketvirtus metus, padovanojo paveikslų su Bilionių piliakalnio vaizdais. Plenere 2 dienas lankėsi ir edukacinėse programose dalyvavo vaikų ir jaunimo tradicinės etnokultūrinės stovyklos „Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“ dalyviai. Tapybos edukaciją stovyklautojams ir plenero dalyviams pristatė Šiaulių „Gegužių“ progimnazijos dailės mokytoja-metodininkė, tautodailininkė Vita Žabarauskaitė, su monetų ir medalionų gamyba supažindino Nerijus Erminas. Kalvis, liaudies instrumentų meistras Albertas Martinaitis dalijosi patirtimi, kaip pasigaminti amuletą iš akmens. Varnių regioninio parko vyr. specialistas Andrius Bajorūnas stovyklautojus ir plenero svečius kvietė į archeologinių kasinėjimų edukaciją, o trečiadienio vakare – į naktinio filmo „Širdys“ seansą. Gerą nuotaiką, smagią dainą ir trankų šokį dovanojo etnokultūrinės stovyklos muzikantai, dainininkai ir šokėjai, uždarymo vakare –liaudiškos muzikos kapela „Šilojus“ (vadovas Aivaras Šimkus). Klaipėdos universiteto doc. Dr. Gintautas Zabiela ir Žemaičių kultūros draugijos pirmininkė Jurgita Viršilienė pristatė knygą „Bilionių piliakalnis – nauji Žemaitijos istorijos faktai“. Tautodailės plenero dalyvius „Šatrijos raganų papločiais“ vaišino Luokės bendruomenės moterys.
Dėkojame šventės rėmėjams: Lietuvos kultūros tarybai, Šilalės rajono savivaldybės administracijai, Editai ir Dariui Navardauskams, informaciniam rėmėjui – UAB „Šilalės artojas“, partneriams: Šilalės krašto žemaičių kultūros draugijai, Varnių regioninio parko direkcijai, Šilalės kraštiečių draugijai, VšĮ „Etnoklubas“ bei visiems dalyviams ir svečiams.
Renginio organizatoriai: Bilionių seniūnija, Bilionių kaimo bendruomenė, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras
Informaciją pateikė Bilionių laisvalaikio salės režisieriaus padėjėja Virginija Geštautienė
Nuotraukos Loretos Daukantienės