,,Šok, žemaiti, šonke 2022“

By 2022-04-04 Renginių archyvas

Š. m. kovo 31 d. Šilalės rajono Kaltinėnų kultūros namuose  vyko Šilalės rajono folklorinių šokių šventė-varžytuvės „Šok, žemaiti, šonke 2022“ („Patrepsynė“ 2022 m.) atrankinis turas. Čia  suvažiavo viso rajono jaunieji tradicinių šokių puoselėtojai ir  mylėtojai.
Šventė  skirta Žemaitijos kalbos metams paminėti. Varžytuvėse tautiniais kostiumais pasipuošusios šoko net  43 poros iš Šilalės  Dariaus ir Girėno progimnazijos (mokyt. Alma Rumšienė), Kvėdarnos  Kazimiero Jauniaus gimnazijos (mokyt. Gražina Pameditienė ir mokyt. Angelė Grikšienė), Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos  (mokyt. Dana Dainauskienė), Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos (mokyt. Ilona Raudonienė), Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos (vadov. Olga Jogminienė ), Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblio „Dūzginėlis“ (vadov. Olga Jogminienė), Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ,,Etnokultūros studijos“ (vadov. Ilona Raudonienė) bei Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių „Smuokiuka“ ir „Gers smuoks“ ( vadov. Ilona Raudonienė). Renginio vedėja, palinkėjusi  trankaus ir gražaus pasirodymo, pristatė vertinimo komisiją. Komisijos pirmininkė – Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Irmina Kėblienė. Nariai:  Jovita Voverienė, Šilalės rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, Aldutė Rimkienė, Kvėdarnos kultūros namų  renginių organizatorė, ilgametė folkloro  kolektyvo  „Volungė“ vadovė, Eimantas Betingis, ilgametis kolektyvo „Gers Smuoks“ narys, daugkartinis varžytuvių – konkurso „ Patrepsynė“ dalyvis ir nominantas.
Varžytuvių šokiams grojo tradicinė kapela „Karšuva“, kuriai vadovauja Vaclovas Rudys. Šokėjai rungėsi trijose šokių kategorijose – pradedančiųjų, pažengusiųjų ir patyrusiųjų. Visi šokėjai pasisveikino šokiu „Trumpakojis“, o po jo prasidėjo varžytuvės.
Pradedančiųjų kategorijoje tris prizines vietas ir kelialapius į respublikinį konkursą-varžytuves ,,Patrepsynė 2022“ Šiauliuose iškovojo Austėja Stankutė ir Nojus Jašinskas bei Augustė Maslauskytė ir Vilius Petrošius iš Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos (mokyt. Gražina Pameditienė) bei Rugilė Sardhara ir Renaldas Račkauskas iš Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos (mokyt. Angelė Grikšienė).
Pažengusiųjų  kategorijoje dvi prizines vietas ir kelialapius į respublikinį konkursą-varžytuves ,,Patrepsynė 2022“ iškovojo Augustė Jorūdaitė ir Rokas Auryla iš Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos ,,Etnokultūros studijos“ (vadov. Ilona Raudonienė) bei Kotryna Jogminaitė ir Gustas Kėbla iš Laukuvos kultūros namų folkloro kolektyvo „Dūzginėlis“ (vadov. Olga Jogminienė). Trečiąja vieta ir paguodos prizu apdovanoti Augustė Mažulytė ir Justas Ašmonas iš Šilalės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“ (vadov. Ilona Raudonienė).
Patyrusiųjų kategorijoje dvi prizines vietas ir kelialapius į respublikinį konkursą-varžytuves ,,Patrepsynė 2022“ iškovojo Emilija Girčytė ir Oskaras Mikalauskas, Dovilė Tamašauskaitė ir Arminas Zdanavičius iš Šilalės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“ (vadov. Ilona Raudonienė). Trečiąją vietą laimėjo ir paguodos prizu apdovanoti Evelina Judeikytė ir Dovydas Navardauskas iš Šilalės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“ (vadov. Ilona Raudonienė).
Šventė tuo nesibaigė. Visų  nugalėtojų, vadovų ir dalyvių laukė Šilalės r. sav. kultūros centro įsteigti prizai. Pilni malonių įspūdžių išsiskirstėme į namus, linkėdami susitikti artimiausioje vakaronėje. O visiems nugalėtojams linkime kuo didžiausios sėkmės 2022 m. gegužės 19 d. Šiauliuose vyksiančiame respublikiniame konkurse-varžytuvėse.

Informaciją pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Ievos Tvaronavičiūtės