ŠOK, ŽEMAITI, ŠONKE 2019

By 2019-04-05 16 birželio, 2020 Renginių archyvas

Š. m. balandžio 3 d. į Šilalės kultūros centro folklorinių šokių šventę – varžytuves „Šok, žemaiti, šonke 2019“ suvažiavo 48 poros Šilalės rajono  folklorinių šokių šokėjų ir  mylėtojų.

Tradicinė šventė  skirta Žemaitijos ir pasaulio lietuvių metams paminėti. Tautiniais kostiumais pasipuošę šokėjai atvyko iš Kvėdarnos Prano Liatuko pradinės mokyklos (mokyt. Angelė Grikšienė), Kvėdarnos  Kazimiero Jauniaus gimnazijos (mokyt. Gražina Pameditienė), Pajūrio Stanislovo Biržiškio, Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijų (mokyt. Ilona Raudonienė), Laukuvos Norberto Vėliaus gmnazijos  (mokyt. Olga Jogminienė), Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos, Laukuvos kultūros namų folkloro kolektyvo „ Dūzginėlis“ (vad. Olga Jogminienė), Šilalės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblių „Smuokiuka“ ir „Gers smuoks“ bei VšĮ  „Etnoklubas”  (vad.. Ilona Raudonienė).
Renginio vedėja, palinkėjusi  trankaus ir gražaus pasirodymo, pristatė vertinimo komisiją. Komisijos pirmininkė – Aldutė Rimkienė, Kvėdarnos kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė, ilgametė folkloro ansamblio  „Volungė“ vadovė. Nariai: Laima Andrejauskienė, Šilalės meno mokyklos choreografijos  mokytoja metodininkė, Šilalės kultūros centro choreografė, Rima Norvilienė, Šilalės rajono mero patarėja, Svajūnas Petrokas, ilgametis kolektyvo „Gers Smuoks“ narys, daugkartinis varžytuvių – konkurso „Patrepsynė“ dalyvis ir nominantas, Morta Girčytė – Kauno kolegijos studentė, ilgametė  kolektyvo „Gers Smuoks“ narė, daugkartinė varžytuvių – konkurso Patrepsynė“  dalyvė ir nominantė,  Guoda Rupšytė –  ilgametė kolektyvo „Gers Smuoks“ narė, daugkartinė  varžytuvių – konkurso „Patrepsynė“ dalyvė ir nominantė.
Šokiams, kurie populiarūs ne tik Žemaitijoje, visoje Lietuvoje ir net tarp pasaulio lietuvių, grojo folkloro kolektyvo „Veringa“ instrumentinė grupė, kuriai vadovauja Vaclovas Rudys. Šokėjai rungėsi dviejose šokių kategorijose – pradedančiųjų ir pažengusiųjų. Visi šokėjai pasisveikino šokiu „Žemaitukas“, o po jo prasidėjo varžytuvės.
Geriausiai šokius „Čeverykai “ ir „Grečinikė“ pašoko ir šių šokių nominantais tapo Gabija Pakalniškytė ir Gabrielius Griškus (Pajūrio St. Biržiškio gimnazija), šokio „Tamsi naktis“ – Emilija Pociūtė ir Augustinas Mažutis  (Pajūrio St. Biržiškio gimnazija), šokio „Gyvateris“ nominantai – Kotryna Jogminaitė  ir Gustas Kėbla (Laukuvos kultūros namų folkloro kolektyvas „Dūzginėlis“), šokio „Patrepsienis“ – Evelina Tautvydaitė ir Justas Budrius (Kvėdarnos Pr. Liatuko pradinė mokykla). Antroje kakegorijoje šokio „Gailitis“ ir šokio „Viengierka“ nominantai  – Sigita Vitaitė ir Eimantas Betingis (Šilalės kultūros centro folkloro kolektyvas „Gers Smuoks“ ).Šokio „Gailitis“  nominantais tapo Akvilė Grikšaitė ir Edvinas Karpys ( Laukuvos kultūros namų folkloro kolektyvas „Dūzginėlis“). Šokį „Rai Rita Tam“ geriausiai pašoko Emilija Girčytė ir Arminas Zdanavičius (Šilalės kultūros centras), šokio „Subota“ – Neringa Račkauskaitė ir Karolis Bumbliauskas (Laukuvos kultūros namų folkloro kolektyvas „Dūzginėlis) bei  Dovilė Tamašauskaitė ir Dovydas Navardauskas (Šilalės kultūros centras).
Pažengusiųjų grupėje geriausiai šokį „Tancius“ pašoko ir nominantais tapo Gerda Noreikaitė ir Oskaras Mikalauskas (VšĮ  „Etnoklubas”) bei Aldas Betingis ir Eligija Kairytė (Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazija). Komisija nusprendė, kad į Šalies mokinių foklorinių šokių varžytuves Šilalės rajonui atstovauti ir varžytis su kitų rajonų šokėjais vyks Kotryna ir Gustas iš Laukuvos, Gabija ir Gabrielius bei Evelina ir Augustinas iš Pajūrio, Evelina ir Justas iš Kvėdarnos, Dovilė ir Dovydas, Emilija ir Arminas, Sigita ir Eimantas, Gerda ir Oskaras iš Šilalės bei Akvilė ir Lukas iš Kvėdarnos.
Šventė tuo nesibaigė. Visų laukė Šilalės krašto šokio „Grečenikė“ varžytuvės. Patys šauniausi  buvo Emilija Girčytė ir Arminas Zdanavičius. Visų  nugalėtojų laukė komisijos bei Šilalės r. sav. kultūros centro įsteigti prizai, padėkos, o dar 5 šokėjų poroms atiteko kelialapiai į tradicinę etnokultūrinę stovyklą Paršežerio stovyklavietėje. Pasivaišinę gardžiais sausainiais bei arbata, nuraminę varžytuvių jaudulį, šokėjai išsiskirstė į namus.
Visiems šokėjams ir jų mokytojams linkime didžiulės sėkmės atstovaujant Šilalės kraštui Šalies mokinių folklorinių šokių varžytuvėse PATREPSYNĖ 2019  Šiauliuose.

Informaciją pateikė šventės – varžytuvių organizatorė Ilona Raudonienė.
Nuotraukos MB SEPTINTAS KADRAS.
Dėkojame informaciniam rėmėjui – UAB  „Šilalės artojas“.