Skambus vasaros akordas ant aukščiausio Žemaitijos kalno

By 2019-07-25 9 birželio, 2020 Renginių archyvas

Liepos 20 d.įvyko jau XIII Medvėgalio menų festivalis, sutraukęs minias geros muzikos mylėtojų iš visos Lietuvos. Renginys buvo skirtas Žemaitijos metams.
Koncertinę programą pradėjo Kristupo medinių pučiamųjų kvintetas, virtuoziškai atlikęs sudėtingiausius ir skambiausius kūrinius.
Paskui „šėlti“ scenoje, ir už jos ribų, ėmė aktorė Nijolė Narmontaitė. Liejosi žemaitiškas sąmojus, skambėjo visiems žinomos dainos. Styginių kvintetas iš Vilniaus „Intermezzo“, kartu su charizmatiškuoju multiinstrumentininku Bruno Bieri iš Šveicarijos atliko ne visai įprastas mūsų ausiai melodijas. O tokius instrumentus kaip hangas ir alpių ragas nedažnai išvysi Lietuvos scenose, kaip ir labai retas atlikėjas galėtų taip virtuoziškai švilpauti, ar būtų įvaldęs gerklinio dainavimo techniką.

Susirinkusius pasveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis.
Jau antrą kartą ant Medvėgalio griežė Klaipėdos kamerinis orkestras vadovaujamas Mindaugo Bačkaus. Kolektyvas parodė aukštą profesionalumą, o kartu su orkestru dainavusi operos žvaigždė Viktorija Miškūnaitė tiesiog užbūrė žiūrovus.Žiūrovų ovacijos vis stiprėjo, kol galiausiai jie pakilo iš savo vietų ir plojo atsistoję.
Ypatingai šiltai publika sutiko tikrą žemaitį, dainų autorių ir atlikėją Andrių Kulikauską. Negalėjo nejaudinti jo atliekamos dainos, o puikūs jų tekstai daugelį privertė susimąstyti.
Vėliau į sceną įsiveržė jaunatviška energija- profesoriaus Algirdo Januto mokinių programa „Du su puse tenoro“. Žavingi ir balsingi jaunieji dainininkai- Domas Saulevičius, Andrius Bakanas, Alvydas Jurgaitis iš Lietuvos, bei Juris Jofė iš Latvijos ir Weihing Ding iš Kinijos. Dainininkas iš Kinijos bematant tapo Medvėgalio publikos numylėtiniu, o kai užtraukė lietuvių liaudies dainą puikia lietuvių kalba, žiūrovai tiesiog „ištirpo“.
Kaip ir kasmet „XIII Medvėgalio menų festivalį“ vedė charizmatiškasis muzikologas Viktoras Gerulaitis.
Pavargę nuo ilgo sėdėjimo žiūrovai galėjo ne tik pasivaikščioti po Medvėgalio kalnyną, bet ir pasigrožėti čia pat veikusia gamtos fotografo Mariaus Čepulio fotodarbų paroda.
Žmonės būriais ėjo ir fotografavosi prie gražuolių „Žemaitijos meškų“ skulptūrinės kompozicijos. Jos kūrėjai- skulptorius Rytas Jonas Belevičius, Rūta Ona Čigriejūtė, Eglė Valentė ir Aleksandras Valentas.
Koncertinės programos pabaigoje „Žemaitijos meškos“ užsiliepsnojo. Tai buvo tarsi atnaša Žemaitijai nuo aukščiausio jos kalno.
Daug žiūrovų patraukė namo, bet patys ištvermingiausi keli šimtai žmonių liko „Medvėgalio kino naktyje“ ir žiūrėjo Mindaugo Survilos filmą „Sengirė“.
XIII Medvėgalio festivalis baigėsi, Medvėgalio dvasios ir vėl buvo mums palankios ir atsiuntė puikų orą. Pradedame ruoštis XIV festivaliui.
Koks jis bus? Atsakau: kaip visada spalvingas ir margas, profesionalus ir tikras, kaip tikra čiobrelių pieva ant kalno šlaito ir mėnulio pilnatis virš piliakalnio.

Vytautas Jankauskas, „Medvėgalio menų festivalio“ sumanytojas ir vadovas
Algimanto Ambrozos nuotraukos