Šilalės r. sav. kultūros centras ir jo filialai pristatyti Vilniaus knygų mugėje 2022

By 2022-03-01 Renginių archyvas

2022 m. vasario 24-27 d. Lietuvos parodų ir kongresų rūmuose „Litexpo“ šurmuliavo ,,Vilniaus knygų mugė 2022“. Pirmoji diena nusidažė mėlynai geltona spalva – taip Lietuvos knygų mugės dalyviai išreiškė vienybę su Ukraina. Nors ir su nerimu veiduose, skausmu širdyse ir didžiule viltimi, kad mūsų visų gyvenimas grįš į normalias vėžes, kultūros centrų alėjos dalyviai antrą kartą Vilniaus knygų mugės istorijoje pristatė miestų, rajonų, savivaldybių kultūros centrus, filialus, laisvalaikių sales, jų veiklą, meno kolektyvus, mezgė pažintis, kūrė bendradarbiavimo planus. Tauragės apskrities stende darbavosi Šilalės r. sav. kultūros centro bei jo filialų darbuotojai: direktorė I. Kėblienė, E. Budreckienė, V. Končauskaitė, V. Janulevičienė, N. Eitutienė, I. Raudonienė, S. Trijonaitienė, J. Kažukauskienė, K. Mizgirienė, praktiką atliekanti G. Bernotaitė, savanorė N. Šimkūnaitė. Dailinkas-scenografas Vidmantas Dargis patraukliai apipavidalino kultūros centro paviljoną, kartu su grupe darbuotojų parengė įdomią informacinę medžiagą stendo lankytojams. Stendo lankytojai, dalyvavę  kultūros darbuotojų parengtuose žaidimuose, atlikę užduotis ar atsakę į klausimus, buvo apdovanoti Šilalės kultūros centro reklaminiais rašikliais, daugkartiniais maišeliais arba magnetukais su Šilalės krašto lankytinomis vietomis, pintomis apyrankėmis, mediniais ir kt. suvenyrais. Informacinę medžiagą apie lankytinas Šilalės miesto bei rajono vietas, gamtinio ir kultūrinio paveldo objektus paruošė ir pasidalino Vlado Statkevičiaus muziejus.
Vasario 25-oji, kultūros centrų diena, buvo išskirtinė diena Šilalės r. sav. kultūros centrui: MUZIKINIO TEATRO (vadovas ir režisierius Antanas Kazlauskas, choreografė Laima Andrejauskienė) atlikėjai – centro šokių kolektyvas ,,Mainytinis” (vadovė L. Andrejauskienė), moterų vokalinis ansamblis ,,Aušrinė” (vadovė L. Petkuvienė) ir Šilalės krašto mišrus choras (vadovai Sandra Rimkutė-Jankuvienė ir Žilvinas Jankus) – Vilniaus knygų mugėje pristatė iškiliausių Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro spektaklių ištraukas: „Galėčiau šokt pernakt…“ Elizos daina iš F. Loewe miuziklo „Mano puikioji ledi“, „Jeigu tik pavyks…“ Alfredo Dulitlo dainelė iš F. Loewe miuziklo „Mano puikioji ledi“, „Hei ten kalnuose aukštai…“ Silvos arija iš E. Kalman operetės „Čardašo karalienė“, „Būtų be moterų sunku labai“ Bonio dainelė iš E. Kalman operetės „Čardašo karalienė“, „Balkonas“ Romeo ir Džiuljetos daina iš G. Presgurvic miuziklo „Romeo ir Džiuljeta“. Solistai – Soneta Būdvytienė, Žilvinas Jankus, Alvydas Juodviršis Džiaugiamės, kad kultūros centro darbuotojus šią dieną aplankė gausus būrys mugės lankytojų, kultūros centrų vadovų ir darbuotojų, padrąsino į mugę atvykusios Šilalės r. savivaldybės mero pavaduotoja Lineta Dargienė bei Šilalės rajono savivaldybės mero patarėja Asta Gestautienė.
Vasario 27 dieną pasirinkta pristatyti Bijotus – mažąją Lietuvos kultūros sostinę ir joje vyksiančius kultūros renginius. Stendo dalyviai – Bijotų seniūnijos seniūnas Ignas Gužauskis, Bijotų laisvalaikio salės darbuotoja Kristina Mizgirienė, Bijotų bendruomenės pirmininkė Laura Pundinienė, bendruomenės pirmininkės pavaduotoja Ligita Mockienė –   kūrybingai pristatė Bijotų kultūrinę programą ir kvietė mugės dalyvius 2022 m. atvykti į ,,Bijotus  – Mažąją Lietuvos kultūros sostinę 2022“, kurios atidarymo šventė planuojama gegužės 27 d.
Per keturias dienas Muzikos salėje vykusius renginių pristatymus, kūrybinius susitikimus, pokalbius ir diskusijas, Šilalės kultūros centro darbuotojai, kaip ir visi Vilniaus knygų mugės Regionų kultūros centrų alėjos dalyviai, įgavo didžiulės patirties, kaip kūrybingai, inovatyviai pristatyti savo veiklą, užmezgė naudingų pažinčių, aptarė aktyvesnio bendradarbiavimo būtinybę ir galimybes puoselėjant kultūros tradicijas regionuose, gavo naudingų patarimų, kaip kūrybiškiau pristatyti mėgėjų bei profesionaliojo meno jungtis.  krašto kultūros bendruomenei tikslingai skleisti informaciją apie kultūros vyksmą regione, kokios žinios labiausiai domina žurnalistus ir  ko iš žiniasklaidos dažniausiai pasigenda kultūros projektų rengėjai.
Išskirtinio dėmesio sulaukė inovatyviausias LNKC stendas, kuriame per 3D akinius ir interaktyvius žaidimus pristatyta Lietuvos dainų švenčių tradicija. Lietuvos kultūros centrų vadovų choras (vadovas Saulius Liausa), kuriame dainuoja ir Šilalės kultūros centro direktorė I. Kėblienė,  Muzikos salės senoje  pristatė  vieno reikšmingiausių istorinių įvykių – 2024 m. šimtmetį minėsiančios Lietuvos dainų šventės programą, dainų šventės reikšmę Lietuvos kultūrai ir kaip ruošiamasi šiam istoriniam įvykiui,
Nuoširdžiai dėkojame Kultūros centrų alėjos organizatoriui Lietuvos nacionaliniam kultūros centrui už galimybę pristatyti Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro veiklą Muzikos salės Kultūros centrų alėjoje kartu su kitais Regionų kultūros centrais, Šilalės rajono savivaldybei, visiems kultūros centro darbuotojams ir partneriams, mėgėjų meno kolektyvų nariams,  miestelių seniūnams, informaciniam rėmėjui UAB „Šilalės artojas“, savanoriams, prisidėjusiems prie Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro ir jo filialų veiklos viešinimo Vilniaus knygų mugėje 2022.

Informaciją pateikė kultūros projektų vadovė, koncertų (spektaklių) organizatorė Guoda Juškaitė
Nuotraukos Irminos Kėblienės, Vaidos Janulevičienės, Neringos Eitutienės, Astos Gestautienės, Nedos Šimkūnaitės, Dainiaus Čėplos

Daugiau nuotraukų galite pamatyti: https://www.facebook.com/muzikossale