Šilalės krašto mišraus choro stovykla Šventojoje

By 2020-07-14 Renginių archyvas

2020 m. liepos 10–12 d. Šilalės krašto mišrus choras vyko į pirmąją stovyklą Šventojoje, kurios metu choras galėtų daugiau parepetuoti, geriau pasiruošti ateinantiems renginiams. Kaip ir visiems, karantinas turėjo įtakos meninio lygio sustojimui. Todėl siekiant kuo greičiau atgauti prieš karantiną pasiektą dainavimo lygį norėta visus suburti kelioms dienoms ir intensyviai padirbėti.
Kelių dienų stovyklos metu choras dalyvavo 6 repeticijose, 2 rytinėse mankštose, bendroje diskusijoje „Choro veiklos aktualijos: iššūkiai ir atradimai“, edukacinėse žolelių, tinkančių dainininko balsui ir kvėpavimo aparato priežiūrai, pagrindu hidrolato gamybos dirbtuvėse. Ypatinga patirtis choristams buvo Yoga lektorės, choreografės, Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojos Daivos Palubinskaitės vedamos rytinės mankštos ant Baltijos jūros kranto. Taip pat daug naudingos praktinės patirties choras įgijo lektorės vedamuose kvėpavimo aparato ir kūno paruošimo dainavimui užsiėmimuose. Lektorė Daiva Palubinskaitė, kaip choreografė, padėjo choro ruošiamiems Šilalės miesto šventės kūriniams pritaikyti judesį.
Taigi, choras stovyklos metu ne tik įgavo naujos patirties, bet ir stiprino dainavimo praktiką ruošdamiesi Šilalės miesto šventės koncertui, o taip pat ir 2020 m. vyksiančiam II Respublikiniam suaugusiųjų chorų maratonui. Stovyklos metu pradėtas mokytis ir chorų maratono baigiamasis kūrinys.
Tikimės, kad įgyta patirtis nenueis veltui ir mūsų žiūrovai galės išvysti chorą artimiausiuose renginiuose.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro chorvedė Sandra Rimkutė-Jankuvienė