Respublikinis konkursas-paroda ,,Aukso vainikas“ Molėtuose

By 2022-01-10 Renginių archyvas

2021 metų sausio 6 dieną  Molėtų krašto muziejuje jau septynioliktą kartą vyko  kasmetinis, Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuotas, liaudies meno darbų  konkursas – paroda   „Aukso vainikas“ , kurio metu išrenkami ir aukso vainikais apdovanojami geriausi liaudies meistrai.
Konkurse vertinami  geriausi penkerių metų laikotarpiu sukurti vaizduojamojo (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomojo (tekstilė, keramika, medžio dirbiniai, juvelyrika, paprotiniai dirbiniai – margučiai, verbos, sodai) meno ir kryždirbystės (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės, kalvystė,  ir kt.) darbai.  Šventiniame renginyje dalyvavo Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius S. Lausa, Lietuvos tautodailininkų sąjungos regioninių skyrių ir bendrijų nariai, menotyrininkai, etnologai, iškilūs visuomenės, kultūros veikėjai. Šių metų  baigiamojoje konkursinėje „Aukso vainiko“ parodoje pristatyti 28 kūrėjų – geriausių savo apskričių meistrų – vertingiausi vaizdinės liaudies dailės, skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomųjų dailės šakų bei kryždirbystės kūriniai. Labai smagu, kad net dviejų mūsų rajono tautodailininkų  Alfonso Mauliaus ir Alvydo Pociaus  darbai buvo atrinkti kaip geriausi  Tauragės regione ir dalyvavo šiame konkurse.  Baigiamajame renginyje mūsų tautodailininkas Alfonsas Maulius apdovanotas specialiaisiais diplomais taikomosios dailės srityje už  2020 ir 2021 metus. Alvydas Pocius paskelbtas III vietos laimėtoju už 2020 ir 2021 metus ir apdovanotas diplomais bei  rankų darbo segėmis.
Kasmetės „Aukso vainiko“ parodos išaugo į gražų renginį, kuriame ne tik skatinamas meistrų kūrybingumas, bet ir atkreipiamas visuomenės dėmesys į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą.

Informaciją pateikė scenos režisierė ( etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Ilonos Raudonienės ir Vasilijaus Zlotnikov