Respublikinis Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“ Zapyškyje

By 2019-05-02 22 gegužės, 2020 Renginių archyvas

Gegužės 11 diena Zapyškiui ir jo svečiams padovanos vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Aitvarų festivalį „Tarp žemės ir dangaus“. Šis renginys skaičiuoja jau tryliktus metus ir nesustoja augti. Šventė vyksta išskirtinėje Kauno rajono vietoje – Zapyškio kurortinėje teritorijoje,  Nemuno slėnyje, šalia gotikinės architektūros perlo – šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Vienas iš pagrindinių festivalio tikslų yra sudaryti sąlygas kokybiškam ir kūrybiškam laisvalaikiui gamtoje.

Festivalio metu tradiciškai vyksta aitvarų kūrybinės dirbtuvės. Šiemet dirbtuvės ypatingos, nes kvies visus norinčius aitvaruose pristatyti savo mylimo miesto, miestelio ar kaimo pavadinimą ir taip pažymėti Lietuvos vietovardžių metus.
Festivalio metu organizuojamos aitvarų ir lėktuvėlių varžybos, kurioms teisėjauja profesionalūs teisėjai. Aitvarų varžybose kasmet dalyvauja apie 100 dalyvių, kurie varžosi dėl trijų prizinių vietų bei tuo pačiu dalyvauja laimingiausio aitvaro loterijoje. Lėktuvėlių varžybų entuziastai tikisi, kad besidominčių lėktuvų modeliukais ir dalyvausiančių varžybose taip pat šias metais bus daugiau ir tarp dalyvių vyks įdomi ir atkakli kova. Apdovanojimai varžybų nugalėtojams yra ypatingi – tai rankų darbo gaminiai, o juos kuria  jaunosios kartos stiklo menininkė Valda Verikaitė.
Aitvarų festivalyje netrūksta ir kitokios veiklos, kuri susijusi su dangumi ir vėju. Organizatoriai  festivalio dalyviams pasiūlys naujų bei įdomių pramogų, kūrybinių edukacijų. Šiemet be tradicinių kūrybinių aitvarų dirbtuvių, varžybų, atvirlaiškių pašto, muilo burbulų šventėje bus erdvinis kinas (planetariumas) „Kinas kitaip”, kuris suteiks galimybę iš arti pažvelgti į nakties dangų – žvaigždes ir žvaigždynus. Iš Vilniaus atvyks Labdaros ir paramos fondo „Rugutė” atstovai, kurie surengs „Palankaus vėjo malūnėlių” kūrybines dirbtuves, o jų metu įvairiausiais ornamentais bus marginami malūnėlių koteliai. Jau antrus metus festivalyje lankysis B. Oškinio vaikų aviacijos mokykla su balansuokliu „Tununuku”. Aitvarų festivalio logotipą, kurio autore prieš penkerius metus tapo Raminta Kriščiūnaitė, galės išpurkšti tatuiruočių meistrai, o norintieji šį ženklą įsiamžins ir ant marškinėlių.


Tarp įvairių edukacijų, dirbtuvių ir pramogų, festivalyje skambės ir gyvo garso muzika. Šiais metais Aitvarų festivalis dovanoja net tris koncertus. Pirmiausiai koncertuos Raudondvario kultūros centro muzikinių projektų grupė – „Vitražai“. Grupės nariai koncerto metu atliks ir festivalio himną – dainą „Aitvaras”, kurio autorius Andrius Kulikauskas. Pirmą kartą „Aitvaras” nuskambėjo 2014 metais, kai festivalyje svečiavosi pats dainos kūrėjas.


Antrieji scenos svečiai – tai festivalio draugų „Kaunas + Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022“ naujieji ambasadoriai – grupė „THE ROOP“. Grupės koncertai pasižymi gyvybingumu, atvirumu ir tvirtu ryšiu su klausytojais. Artumas ir energija –  šie du žodžiai geriausiai apibūdina grupę „THE ROOP“.
Festivalio pabaigoje – nepakartojamas Kostas Smoriginas. Aktorius bei bardas scenoje pasirodys kartu su muzikantais Audriumi Balsiu ir Martynu Kuliavu.
Festivalio metu renginio dalyviai skanaus įvairaus, netradicinio maisto. O festivalio “Tarp žemės ir dangaus” vieta unikali tuo, kad į ją galima atvykti įvairiomis transporto priemonėmis. Planuojantiems automobilius palikti namuose į Zapyškį rekomenduojame keliauti dviračiais, atplaukti laivu „Kaunas”, kuris plaukia nuo senosios Kauno prieplaukos, bei patogiai atvykti viešuoju transportu iš Kauno autobusų stoties.
Aitvarų festivalis – tai galimybė visą dieną praleisti kartu su savo artimaisiais ir draugais, kuriant aitvarus, juos laidant į dangų, grožintis Nemunu ir jo pakrantėmis, klausantis išskirtinės muzikos bei dalyvaujant kūrybinėse veiklose. Aitvarų festivalis – tai puikios emocijos ir ypatinga aplinkos bei čia susirinkusių žmonių sukurta  atmosfera.
Jei visa tai norite pamatyti, išgirsti ir pajausti, būtinai susitikime gegužės 11 d. Aitvarų festivalyje „Tarp žemės ir dangaus” Zapyškyje!
Programa:
11.00 Registracija į aitvarų ir lėktuvėlių varžybas
Aitvarų kūrybinių dirbtuvių „Lietuvos vietovardžiai kyla į dangų“ atidarymas
12.00 Festivalio atidarymas
Grupės „Vitražai“ koncertas
13.00 Konkursinės aitvarų ir lėktuvėlių varžybos    
Kauno rajono turizmo sezono pristatymas
14:00 „Kaunas 2022“ ambasadorių – grupės „THE ROOP“ koncertas
Didžiųjų aitvarų pasirodymas „Aukščiau tik dangus“
15.00 Apdovanojimai, laimingiausio aitvaro loterija
15.30 Kosto Smorigino ir grupės koncertas
17.00 Festivalio uždarymas

Festivalio globėjas – Kauno rajono meras Valerijus Makūnas