Respublikinė konkursinė liaudies meno paroda AUKSO VAINIKAS 2020

By 2020-01-07 19 gegužės, 2020 Renginių archyvas

2020 metų sausio 5 dieną  Alytaus kultūros centre vyko kasmetinis, jau penkiolikti metai  Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuotas, liaudies meno darbų  konkursas – paroda   „Aukso vainikas“ , kurio metu išrenkami ir aukso vainikais apdovanojami geriausi liaudies meistrai.

Konkurse vertinami  geriausi penkerių metų laikotarpiu sukurti vaizduojamojo (skulptūra, tapyba, grafika, karpiniai), taikomojo (tekstilė, keramika, medžio dirbiniai, kalvystė, juvelyrika, paprotiniai dirbiniai – margučiai, verbos, sodai) meno ir kryždirbystės (kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės ir kt.) darbai.  Šventiniame renginyje dalyvavo  LR kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, Lietuvos tautodailininkų sąjungos regioninių skyrių ir bendrijų nariai, menotyrininkai, etnologai, iškilūs visuomenės, kultūros veikėjai. Šventinį renginį  vedė žinomi laidų vedėjai  Loreta Sungailienė ir Saulius Pilinkus. Šių metų  baigiamojoje konkursinėje „Aukso vainiko“ parodoje pristatyti 28 kūrėjų – geriausių savo apskričių meistrų – vertingiausi vaizdinės liaudies dailės, skulptūros, tapybos, grafikos ir taikomųjų dailės šakų bei kryždirbystės kūriniai. Labai smagu, kad net dviejų mūsų rajono tautodailininkų  Alfonso Mauliaus ir Alvydo Pociaus  darbai buvo atrinkti kaip geriausi  Tauragės regione ir dalyvavo šiame konkurse.  Baigiamajame renginyje nugalėtojais tapo ir simboliniais aukso vainikais buvo karūnuoti skulptorius Artūras Janickas iš Alytaus už skulptūrėlių iš medžio kolekciją, audėja Aurelija Gražina Rukšaitė iš Kauno rajono už įspūdingus juostų kilimus ir kryždirbys Rimantas Zinkevičius iš Ukmergės krašto už kryždirbystės paminklus. Mūsų tautodailininkas Alfonsas Maulius apdovanotas specialiuoju prizu taikomosios dailės srityje.
Kasmetės „Aukso vainiko“ parodos išaugo į gražų renginį, kuriame ne tik skatinamas meistrų kūrybingumas, bet ir atkreipiamas visuomenės dėmesys į tikrąsias liaudies meno vertybes bei mūsų etninių tradicijų unikalumą. Juk ne veltui 2020-uosius Lietuvos Respublikos seimas paskelbė Tautodailės metais.
Informaciją pateikė scenos režisierė ( etnografijai) Ilona Raudonienė
Nuotraukos Ilonos Raudonienės ir Tomo Budrecko