RASOS-JONINIŲ ŠVENTĖ ŠILALĖJE

By 2020-06-26 7 liepos, 2020 Renginių archyvas

Birželio 22 dieną Šilalės miesto Bendruomenių parke vyko tradicine tapusi Rasos-Joninių šventė. Šilališkiai ir svečiai kaip niekad gausiai rinkosi palydėti trumpiausią naktį ir dalyvauti Šilalės rajono kapelų šventėje. Vasaros saulėgrįžos šventės dalyviams pademonstruotos tradicinės apeigos: simbolinis Rasų apsiprausimas-apsivalymas, einant pro šventinius vartus, kupoliavimas, vainikų pynimas ir mėtymas bei plukdymas vandenin, Jonų ir Janinų pagerbimas, paparčio žiedo ieškojimas, Joninių laužų kūrenimas. Šventę vedė ir tradicines apeigas su folkloro ansamblio „Gers smuoks“ nariais pristatė kultūros centro darbuotojai Ilona Raudonienė ir Aivaras Armonas, visus susirinkusiuosius sveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis. Šventėje pasveikintas ir garbingą jubiliejų atšventęs kapelos „Šilojus“ muzikantas Petras Judeikis.
Šventišką nuotaiką kūrė liaudiškos muzikos kapelos: „Laukuva“ (vad. A. Šniaukas), „Šilojus“ (vad. A. Šimkus), „Bijotaičiai“ (vad. K. Mizgirienė, E. Skrodenis), Tarvydų parko kapela (vad. K. Tarvydas), linksmos muzikos ansamblis „Padkava“ (vad. A. Juodviršis) ir folkloro ansamblis „Veringa“ (vad. J. Kažukauskienė).
Renginio dalyviai negailėjo šypsenų ir aplodismentų visiems atlikėjams, o ypač originaliai traktoriumi atvykusiam ir tiesiai iš jo kaušo į sceną įžengusiam linksmos muzikos ansambliui „Padkava“. Šventę vainikavo grupės DAR koncertas.
Dėkojame šventės partneriui – Šilalės miesto seniūnijai, informaciniams rėmėjams UAB „Šilalės artojas“ ir „Šilalės naujienos“, visiems kultūros darbuotojams, meno mėgėjams ir savanoriams, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.
Informaciją pateikė scenos režisierė ( etnografijai) Ilona RAUDONIENĖ
Nuotraukos MB „Septintas kadras“