Pėsčiųjų žygis aplink Paršežerio ežerą

By 2020-06-22 11 lapkričio, 2020 Atviras jaunimo centras

Š. m. birželio 17 d. Šilalės r. sav. kultūros centro atviro jaunimo centro lankytojai ir savanoriai dalyvavo pačių organizuotame pėsčiųjų žygyje aplink Paršežerio ežerą (atstumas -14 km.). Pėsčiųjų žygis skatino jaunuolių fizinį aktyvumą, savo krašto pažinimą, bendravimą ir bendradarbiavimą.
Žygį jaunuoliai pradėjo ėjimu Paršežerio pakrante – Ežero pelke, kurioje yra nutiestas medinis takas. Šioje atkarpoje jaunuoliai susipažino su unikalia žemapelkės augalijos įvairove. Iš žemapelkės takas vedė į Rešketų kaimą, kurio senkapyje palaidoti 1863 m. sukilėliai. Toliau žygio dalyviai pasuko link Šilinkalnio. Iš ten – prie Paršpilio piliakalnio, šalia kurio yra Parškalnis – senovės gyvenvietė. Kiek vėliau takas vedė į Piaunios mišką ir aukštapelkę. Galiausiai, apėję ežerą, dalyviai grįžo į stovyklavietę, kurioje patys kūrė laužą, ruošė stalą, maudėsi ežere bei žaidė įvairius stalo žaidimus.
Džiugu, kad net 20 Atviro jaunimo centro ,,Pulsas“ lankytojų išreiškė norą aktyviai praleisti dieną gamtoje. Atviro jaunimo centro darbuotojai tikisi, kad pėsčiųjų žygiai tarp jaunuolių taps vis populiaresne laisvalaikio praleidimo forma.

Informaciją pateikė Jaunimo savanorišką tarnybą Šilalės r. sav. kultūros centre atliekanti Gerda Noreikaitė.
Nuotraukas pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro atviro jaunimo centro socialinio darbo organizatorė Vilma Končauskaitė.