Sėkmė respublikinėse moksleivių tradicinių šokių varžytuvėse ,,Patrepsynė 2022“

By 2022-05-23 24 gegužės, 2022 Renginių archyvas

Š.m. gegužės 19 d. po dvejų metų pertraukos sugrįžusios respublikinės moksleivių  tradicinių  šokių varžytuvės „PATREPSYNĖ 2022“ pakvietė į Šiaulių kultūros centrą varžytis net 70 porų iš visos Lietuvos. Šiais metais šis konkursas buvo ypač sėkmingas Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblio „Dūzginėlis” šokėjų porai  Kortynai Jogminaitei  ir Gustui Kėblai (vadovė Olga Jogminienė). Jie tapo  moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2022“ laureatais pažengusiųjų grupėje. Šis laimėjimas labai svarbus, nes kiekvienoje šokių grupėje (pradedančiųjų, pažengusiųjų ir patyrusiųjų) laureatais išrenkama tik viena šokėjų pora.
Smagiai grojant jungtinei Radviliškio (vad. Jūratė ir Donatas Stakvilevičiai) ir Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio ,,Vieversėlis“ (vad. Arūnas Stankus) muzikantų grupei, varžytuves pirmuoju pasisveikinimo šokiu ,,Trumpakojis“ pradėjo Šilalės šokėjai – Emilija Girčytė ir Oskaras Mikalauskas. Šauniai pasirodė visi Šilalės rajono šokėjai, varžydamiesi visose trijose šokėjų grupėse. Jie ne kartą pateko į stipriausių šokėjų ketvertus, net 3 poros tapo diplomantėmis:  diplomais už geriausiai patyrusiųjų kategorijoje pašoktus šokius apdovanoti Austėja Jorūdaitė ir Rokas Auryla už šokį ,,Su panela šoku“, Emilija Girčytė ir Oskaras Mikalauskas –  už šokį ,,Tai miežiai, tai grikiai“ bei Arminas Zdanavičius ir Dovilė Tamašauskaitė“ – už šokį ,,Didysis“ (vadovė Ilona Raudonienė). Jie apdovanoti diplomais bei tautodailininkų dovanomis.
Šilalės rajonui šiose varžytuvėse atstovavo 7 poros, išrinktos per Šilalės rajono tradicinių šokių šventę-varžytuves „Šok, žemaiti, šonke“. Į respublikinį konkursą-varžytuves ,,Patrepsynė 2022“ Šiauliuose kelialapius iškovojo Austėja Stankutė ir Nojus Jašinskas iš Kvėdarnos kultūros namų folkloro ansamblio ,,Volungėlė“ bei Augustė Maslauskytė ir Vilius Petrošius iš Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos (mokyt. Gražina Pameditienė), Rugilė Sardhara ir Renaldas Račkauskas iš Kvėdarnos K. Jauniaus gimnazijos (mokyt. Angelė Grikšienė), Emilija Girčytė ir Oskaras Mikalauskas iš Šilalės S. Gaudėšiaus gimnazijos ,,Etnokultūros studijos“ (vad. Ilona Raudonienė), Dovilė Tamašauskaitė ir Arminas Zdanavičius, Augustė Jorūdaitė ir Rokas Auryla iš Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“ (vad. Ilona Raudonienė), Kotryna Jogminaitė ir Gustas Kėbla iš Laukuvos kultūros namų folkloro kolektyvo   „Dūzginėlis“ (vad. Olga Jogminienė).

Nuoširdžiai sveikiname visus šokėjus ir juos ruošusius mokytojus, vadovus.

Informaciją pateikė režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė ir  choreografė Olga Jogminienė
Nuotraukos Šiaulių kultūros centro, Olgos Jogminienės, Ilonos Raudonienės