Nuotolinės viktorinos pasiteisina!

By 2021-02-03 Renginių archyvas

Šiuo metu, daugelis veiklų vykdomos nuotoliniu būdu. Neišimtis ir Upynos kultūros namai. Ieškodami išeities ir stengdamiesi užpildyti atsiradusias kultūrinės veiklos spragas, didžiąją savo veiklų dalį (koncertus, sveikinimus, teatralizacijas, audiovizualizacijas, seminarus ir mokymus, susitikimus bei repeticijas) darbuotojai perkėlė į internetines plotmes. Ir tarsi juokaudami sako, kad Facebook paskyros, Yotube plotmė tapo nuotolinio kultūrinio gyvenimo scena. Nuotolinė kultūrinė veikla pasižymi naujais gerbėjais –  mėgėjų meno kultūrinės veiklos sekėjais ir pagausėjusiais žiūrovais, nors dėl jų dėmesingumo kyla abejonių.
Pastaruoju metu imtasi naujos  – žaidybinės veiklos. Išmėgintos viktorinų – protmūšių organizavimo galimybės. Pirmiausia darbuotojai susipažino su tam skirtomis internetinėmis programomis, vėliau patys vedė nuotolinius mokymus norintiems turiningai praleisti laisvalaikį, bet stokojantiems informacinių kompetencijų.
Išankstinės žaidimo registracijos metu dalyviai buvo negausūs – nedrąsūs. Tačiau organizatorių paraginti, pakonsultuoti kuo puikiausiai įsisuko į klausimų ir atsakymų karuselę. Begalinis ilgesys būti kartu, bendrauti, juokauti laikinai buvo išsklaidytas. Žinoma, jokios technologijos neatstos tiesioginių susitikimų, tačiau viktorinų – protmūšių vakarai įneša gyvybės merdinčiai kasdienybei. Žaidimą pagyvino ne tik muzikinės užduotys, bet ir prizai (taurės, padėkos ir saldėsiai), kurias įsteigė Upynos seniūnija. Dėkojame pavaduojančiam seniūnui Ignui Gužauskiui už žaidimą be pralaimėjimų!
Apie patirtas ir lydinčias žaidimo emocijas organizatoriai tyli, manydami, kad geriausiai jas apibūdins patys žaidėjai.

Informaciją ir fotografijas pateikė Upynos kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Renata Gužauskienė.