Muzikos valanda, skirta Baltijos keliui Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje

By 2022-08-29 Renginių archyvas

1989 m. rugpjūčio 23-ąją įvykęs Baltijos kelias – vienas didingiausių modernios Lietuvos istorijos epizodų. Šią dieną lietuviai, latviai ir estai drauge susijungė į 600 km besitęsiančią žmonių grandinę ir taip pademonstravo visam pasauliui, kad yra pasiruošę taikiai kovoti dėl nepriklausomybės.
2009 m. UNESCO įtraukė Baltijos kelią į „Pasaulio atminties“ sąrašą.
Baltijos kelias įkvėpė katalonus panašiai akcijai. 2013 m. rugsėjį Katalonijos regiono Ispanijoje gyventojai susikibo rankomis ir sudarė 400 km ilgio grandinę. Taip jie deklaravo nepriklausomybės siekį.
Solidarizuojantis su pilietine Baltarusijos visuomene, kovojančia dėl demokratinių permainų savo šalyje, 2020 m. buvo organizuojamas „Laisvės kelias“ nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos.
Rugpjūčio 24-oji – Ukrainos Nepriklausomybės diena. Mes ilgai siekę laisvės puikiai suprantame, kokia svarbi Nepriklausomybės diena ukrainiečiams, kurie jau pusę metų kovoja už teisę būti laisviems, kurie kovoja už mus, už Europos laisvę.
Šiais metais Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną minėjome Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje Šv. Mišiomis už Lietuvą. Po Šv. Mišių Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis sakė, kad „praėjus trisdešimt trims metams, kai Baltijos kelyje susikibo rankomis trys dėl laisvės kovojančios Baltijos valstybės,  šiandien mes turime ketvirtą – Ukrainą, kuri kovoja dėl savo laisvės“.
Vakaro muzikos valandoje koncertavo Kauno valstybinio muzikinio teatro solistai Andrius Apšega, Ingrida Kažemėkaitė ir pianistė Beata Vingraitė. Renginio vedėja Simona Kanapinskaitė.

Antanas Kazlauskas, Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas.
Nuotraukos A. Kazlausko