Lietuvos valstybės atkūrimo diena Šilalėje

By 2019-02-18 22 birželio, 2020 Renginių archyvas

Vasario 15 d. Šilalės kultūros centre vyko Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimas ir „Auksinės gilės“ apdovanojimų įteikimo ceremonija.
„Auksine gile“ nominuota Jurgita Viršilienė, Šilalės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus kultūros paveldo specialistė, už Šilalės rajono istorinius ir Šilalės krašto piliakalnių archeologinius tyrinėjimus, jaunosios kartos pilietiškumo ugdymą, leidinių rengimą, žemaitiškumo tradicijų puoselėjimą. Eugenijus Ivanauskas, pedagogas, treneris, veteranų sporto žaidynių organizatorius, Šaulių sąjungos narys, už pilietiškumo ir patriotiškumo puoselėjimą. Apdovanojimus įteikė Šilalės rajono savivaldybės vadovai.
Po iškilmingos apdovanojimų ceremonijos buvo parodyta roko opera „Priesaika“. Tai istorija apie pokario partizanus, kurie paliko savo gimtuosius namus ir pasitraukė į mišką, kad ten galėtų kovoti už Lietuvos laisvę.
Dalyvavo patriotinio roko grupė „Thundertale“, operos solistai: Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavikinas ir Sandra Lebrikaitė. Kompozitoriai: Laurynas Baškys ir Jonas Chockevičius. Režisierius Nerijus Petrokas.
Vasario 16 d. Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Lietuvą, kuriose dalyvavo Šaulių sąjungos nariai, Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai, visuomeninės organizacijos.

Informaciją pateikė Antanas Kazlauskas, Šilalės r. savivaldybės kultūros centro direktoriaus pavaduotojas
Nuotraukos 7kadras