Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursas „Tramtatulis 2021“

By 2021-05-19 Renginių archyvas

2021 m. gegužės 17 dieną vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso TRAMTATULIS 2021 antrasis- regioninis ratas. Šiemet konkursas vyksta nuotoliniu būdu, todėl ir komisija virtualiai rinkosi į dalyvių filmuotos vaizdo medžiagos peržiūrą.
Konkurso tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).
Konkursas skiriamas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos, archeomitologės Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti.
Mūsų rajonui atstovavo 6  atlikėjai iš Šilalės lopšelio-darželio ,,Žiogelis“, Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos ir Šilalės r. sav. kultūros centro.
Į kitą Respublikinį ratą atrinkti keturi dalyviai. Tai muzikantai Akvilė Grikšaitė ir Lukas Jogminas iš Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblio „Dūzginėlis“ (vadovai Olga Jogminienė ir Arūnas Gedmantas), kanklininkė Gabrielė Bukauskytė iš Šilalės r. sav. kultūros centro tradicinių kanklių ansamblio (vadovė Jolanta Kažukauskienė) ir muzikantas Arminas Zdanavičius iš Šilalės r. sav. kultūros centro folkloro ansamblio ,,Gers smuoks“ (vadovė Ilona Raudonienė).
Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės.

Informaciją pateikė scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė