„LABAS“ TEATRO SPEKTAKLIS „NEDINGĘS“ KALTINĖNUOSE

By 2023-06-29 Renginių archyvas

Šiltą Švento Jono vakarą prasidėjo Bardų ir poezijos nakties festivalis Kaltinėnuose „Žodžiai nebijo lietaus“.  Kaltinėnų miestelis ir kultūros namų kiemelis virto scena, kur trys talentingos „Labas“ teatro aktorės Jurga Kalvaitytė, Vitalija Mockevičiūtė ir Neringa Varnelytė, demonstravo spektaklį apie A. Kalanavičiaus gyvenimą ir kūrybą – „Nedingęs“ (kostiumų dailinkė – Elvita Brazdylytė). Spektaklis unikalus, nes kaip sako kūrėjos vaidinam ,,kalanavičiškoje” aplinkoje. Jo scenografija – miškas, pievos, medžiai,
Spektaklio metu žiūrovai buvo ne pasyvūs stebėtojai, o keliautojai, kartu su aktorėmis sustojantys ties svarbiausiais poeto gyvenimo įvykiais. Spektaklis prasidėjo improvizuotoje dzūkiškoje troboje, kur Antano mama žoliautoja džiovina vaistažoles ir kepa bulvinius blynus. Veiksmas tęsiasi prie beržo, kur filologiją studijavęs būsimasis poetas sueiliavo savo stojamųjų egzaminų rašinį. Žiūriovai pakviesti ar prie ąžuolo, kur naktį ,,rūtom vainikuotą” savo eiles mylimajai skaitė poetas.
Tituluotas paskutiniu lietuvių poezijos pagoniu, nuošalės poetu A. Kalanavičius būdamas gyvas nesulaukė nei vienos iš aštuonių savo knygų leidimo. Gimęs 1945 metais Dzūkijoje, Sapiegiškės kaime, vėliau mokęsis Vilniaus universitete, nuo 1973-ųjų iki pat savo mirties, gyveno gimtąjame vienkiemyje. Nuo literatūros pasaulio atskirtas A. Kalanavičius sunkiai vertėsi, tačiau kaimo „blūdas“, kaip jis pats save vadino, nepailsdamas kūrė savo realybę, kuri atsiskleidžia nepakartojamose poeto eilėse.

Renginio organizatorius – Šilalės r. sav. kultūros centro Kaltinėnų kultūros namai. Festivalio sumanytoja ir projekto vadovė – Kaltinėnų kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Neringa Eitutienė. Projekto partneris Kaltinėnų seniūnija.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Šilalės rajono savivaldybė.

Informaciją pateikė Kaltinėnų kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Neringa Eitutienė
Nuotraukos Kamilijos Eitutytės ir Evelinos Judeikytės