Kviečiame stebėti LNKC tinklalaidę „Pokalbiai prie Vilnelės“, skirtą folklorui

By 2021-11-11 20 gruodžio, 2021 Naujienos

Šiandien, lapkričio 11 d., 15 val. su Jumis sveikinsimės jau dvyliktoje tinklalaidėje „Pokalbiai prie Vilnelės“. Šįkart tema skleisis aptariant tradicinį dainuojamąjį, instrumentinį, choreografinį folklorą bei jo puoselėtojus. Studijoje kalbėsis Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus specialistai Jūratė Šemetaitė, Arūnas Lunys, Audronė Vakarinienė ir Loreta Sungailienė.

Laidoje kalbinsime atlikėją, kompozitorę, etnologijos doktorantę Eglę Gelažiūtę-Pranevičienę, poetą Vladą Braziūną, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo darbuotoją, etnomuzikologę hum. m. dr. Aušrą Žičkienę, Panevėžio kraštotyros muziejaus Etninės kultūros skyriaus vedėją etnomuzikologę  Liną Vilienę, Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėją, etnomuzikologą  hum. m. dr. Gvidą Vilį, Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ vadovę Mildą Ričkutę ir narius Damilę Bagdonavičienę, Augustą Černiauską bei Teresę Pučinskaitę-Barkauskienę.

Pokalbį moderuos muzikologė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veikloms Vida Šatkauskienė.

80-ies metų sukaktį šiemet minintis Lietuvos nacionalinis kultūros centras pavasarį visuomenę pakvietė į virtualius „Pokalbius prie Vilnelės“. Kas antrą mėnesio ketvirtadienį tuo pačiu laiku – 15 val. – rengiamos tinklalaidės supažindina ne tik su centro veikla, bet ir su ryškiausiais Lietuvos etninės kultūros ir mėgėjų meno reiškiniais, apžvelgia šių dienų aktualijas, kviečia pasiklausyti įdomių pokalbių su žinomais kultūros žmonėmis.

„Pokalbiai prie Vilnelės“ tiesiogiai transliuojami LNKC socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Neturinčius „Facebook“ paskyros tinklalaides kviečiame stebėti čia: https://www.facebook.com/liaudieskulturoscentras/

„Pokalbių prie Vilnelės“ laidų įrašus patogiu metu galite žiūrėti mūsų „Facebook“ ir „YouTube“ paskyrose bei „15min“ vaizdo platformos „Žiūrėk“ rubrikoje „Kultūra“.

Kviečiame visą kultūros bendruomenę aktyviai jungtis ir stebėti tiesiogines transliacijas, užduoti klausimus diskusijų dalyviams, dalytis įžvalgomis komentaruose.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro informacija