KVĖDARNOS MIESTELIO ŠVENTĖ

By 2020-08-26 Renginių archyvas

Kvėdarna – viena iš paskutinių rajone švenčia miestelio gimtadienį. Jau senokai ši data susieta su Šv. Baltramiejaus atlaidais užbaigia vasaros renginius. Šeštadienio vakarą žiūrovai ir dalyviai rinkosi prie miestelio tvenkinio. Vanduo ir poezija, lyrinės dainos – neatsiejama visuma, susimaišiusi su juntamo lietaus kvapu – visus nuteikė ramiam klausymui, gražiam vakaro praleidimui. Renginio vedėjų Ligitos Budriuvienės ir Viktoro Urbio išsakyti žodžiai, kad „po Albino gražiai pradėto vakaro, kuriam meistriškai akomponavo Gražina, paslapčia tikiesi, kad po šio susitikimo visi išsiskirstysime nešini gal ne pilnus kibirus, bet pilnas širdis mėnulio šviesos ir laistysime po kojomis žvaigždes…“ bei Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotojo Tado Bartkaus, Kvėdarnos seniūnijos seniūno Aivaro Dobilo ir Kvėdarnos parapijos klebono pasisakymai visus nuteikė gražiam pasibuvimui.
Vakaro programa buvo skirta miestelio 691-ojo gimtadienio ir Pauliaus Širvio 100-ųjų gimimo metinių paminėjimui. Muzikos ir poezijos kameriniame vakare „Skambantys sielos miražai“ dalyvavo mėgėjų meno kolektyvai iš Žemaitijos regiono, tai Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro kolektyvai: ansamblis „Kuplė“ ir moterų duetas, vad. Laima Saročkienė; Žadeikių laisvalaikio salės moterų vokalinis ansamblis „Žarija“, vad. Aušra Jančauskienė; Kaltinėnų kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ ir liaudiškos muzikos kapela, vad. Vileta Gailevičienė; Kvėdarnos kultūros namų folklorinis ansamblis „Volungė“ ir moterų vokalinis ansamblis „Allegro“, vad. Gražina Pameditienė. Kolektyvai iš kitų rajonų, tai: Rietavo savivaldybės kultūros centro Daugėdų filialo vokalinis ansamblis „Gairina“, vad. Juozas Barsteiga; Šilutės laisvalaikio ir pramogų centro mišrus kamerinis ansamblis „Vox Libri“, vad. Rasa Golubovskienė; Plungės rajono savivaldybės Kulių kultūros centro Stalgėnų kultūros namų kaimo kapela „Sodžius“, vad. Vilija Razmienė.
Kolektyvų atliekami vokaliniai bei dainuojamosios poezijos kūriniai apipinti Pauliaus Širvio eilėmis bei renginio vedėjų įtaigus pasakojimas vedė vingiuotais Pauliaus Širvio gyvenimo takais. Daugelis išgirdo negirdėtų faktų apie poeto gyvenimo vingius ir išgyvenimus.
Renginio pabaigoje kolektyvams buvo padėkota ir įteiktos Padėkos bei saldžios dovanėlės. Renginį vainikavo visų dalyvių finalinė daina. Po to visi galėjo atsipalaiduoti, nes Manto ir Aušros koncertas nepaliko nei vieno abejingo, visus pakėlė nuo kėdžių bendram šokių maratonui.
Sekmadienio rytą kvėdarniškiai bei miestelio svečiai rinkosi į Kvėdarnos Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčią, kur buvo švenčiami Šv. Baltramiejaus atlaidai. Šv. Mišias aukojo kunigas svečias iš Romos Audrius Undraitis. Šv. Mišių metu bažnyčios chorui talkino pučiamųjų trio iš Šilalės, vadovaujamas Zigmo Levickio. Pasibaigus mišioms susirinkę buvo pakviesti pasilikti agapėje ir pasiklausyti linksmos muzikos ansamblio „Padkava“, vad. Alvydas Juodviršis, koncerto. Šventoriuje buvo išstatyta fotografijų paroda, kurioje užfiksuoti Kvėdarnos parapijos praeitų jubiliejinių metų atlaidų akimirkos. Parodos iniciatorius ir sumanytojas Viktoras Urbis.
Kas klausėsi linksmos muzikos, kas šoko, kas bendravo prie bendro stalo su kaimynais ir pažįstamais, kas apžiūrinėjo parodą – visiems buvo ką veikti.
Šventės baigėsi su gandrų išskridimu, su vasaros paskutiniais akordais ir su ilgai lauktu lietumi.

Informaciją pateikė Kvėdarnos kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė
Aldutė Rimkienė