LIAUDIŠKOS MUZIKOS KAPELA „BIJOTAIČIAI“

Vadovai – Kristina Mizgirienė ir Evaldas Skrodenis

Šilalės kultūros centro Upynos kultūros namų Bijotų laisvalaikio salės liaudiškos muzikos kapela „Bijotaičiai“ susikūrė 2000 metais. Rugsėjo mėnesį kolektyvo gretas papildė moksleivė Akvilė Grikšaitė, kuri groja armonika ir puikiai dainuoja. Šiuo metu kolektyvą sudaro  penki muzikantai bei septyni dainininkai. Daugelį metų „Bijotaičių“ kapela aktyviai koncertavo ne tik savo, bet ir aplinkiniuose rajonuose, miestų šventėse, festivaliuose, konkursuose. Ne kartą buvo galima juos išvysti LRT laidoje „Duokim garo“, garsinant savo kraštą – Bijotus.

Kapelos muzikos instrumentai – du akordeonai, bandonija, klarnetas, mandolina ir būgnas.  Muzikinio akompanimento paįvairinimui taip pat naudojami rankiniai mušamieji instrumentai – tamburinas, marakasai ir liaudiškos „tarškynės“.

Kapelos repertuare skamba aranžuotos lietuvių liaudies dainos ir instrumentiniai kūriniai. Beveik pusė repertuaro sudaro buvusio ilgamečio kapelos vadovo Stasio Bugenio autorinės dainos. Repertuaras plečiamas naujomis dainomis, įpinant ir tarp klausytojų populiarias autorines įvairių atlikėjų dainas.

Kapelos atliekamos dainos jau ne vienerius metus skamba radijos stoties „Pūkas“ bangomis ir nuolat klausytojų pageidaujamos televizijos transliuojamuose sveikinimų koncertuose, LRT laidoje „Duokim garo“. Kapela pakviesta dalyvauti jubiliejiniame televizijos laidos ,,Duokim garo” 20-ties metų sukaties koncerte, kuris buvo numatytas 2020 m. gegužės 29 d. didžiausioje Lietuvoje ,,Žalgirio” arenoje Kaune.