Kultūros centro folkloro ansamblis „Gers smuoks“ dalyvavo Latvijos folkloro festivalyje „Lipa kust“

By 2022-08-31 Renginių archyvas

Rugpjūčio 24-28 dienomis Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblis „Gers Smuoks“ (vadovė Ilona Raudonienė) kartu su Mažeikių kultūros centro folkloro ansambliu „Alksna“ (vad. Dainora Petrikienė) vyko į tarptautinį folkloro festivalį „Lipa kust 2022“, kuris vyko Latvijos respublikos Balvu apskrityje. Šiemet šis festivalis vyko jau trečią kartą ir pakvietė kolektyvus iš Lenkijos, Lietuvos bei Latvijos. Visi kolektyvai demonstravo liaudies dainų, šokių ir žaidimų programą. Pasirodymai vyko „Vilaka“, „Rugaji“ ir „Upite“ vasaros estradose, o sekmadienį dainavome Lietuvių liaudies dainas „Vilaka“ miesto katedroje. Rugpjūčio 25 dieną kolektyvų vadovai iš Lietuvos, Lenkijos ir Upitės susipažino su Balvų kultūros ir poilsio centru ir dalyvavo Balvų savivaldybės tarybos pirmininko Sergejaus Maksimovo priėmime. „Kiekvienai tautai svarbi jos kultūra ir tradicijos, kurias įprasmina festivalis“, –  kalbėjo Sergejus Maksimovas ir dėkojo kolektyvų vadovams už dalyvavimą festivalyje.
„Mes galime egzistuoti kaip tauta per kalbą, tradicijas ir buvimą kartu“, – kalbėjo Kultūros valdybos vadovė Rudīte Krodumi Kra. Be koncertinės programos festivalyje išbandėme sportines žaidynes, šokome vakaronėje ir dalyvavome savo šalies bei kitų šalių partnerių šokių mokymuose.
Nuoširdžiai dėkojame folkloro ansamblio „Alksna“ kolektyvo nariams ir vadovei už draugystę, gerą nuotaiką ir kartu praleistą laiką, „Gers smuoks“ nariams, vaikų tėveliams. Ypatinga padėka Šilalės rajono savivaldybės kultūros centrui už galimybę dalyvauti Latvijos folkloro festivalyje „Lipa kust“.

Informaciją pateikė Šilalės r. sav. kultūros centro scenos režisierė (etnografijai), kolektyvo „Gers Smuoks“ vadovė Ilona Raudonienė.
Nuotraukos Christian Bokta.

Namaterialuos kulturas montojuma centrs UPĪTE