Kaltinėnų kultūros namuose vyko edukacinių užsiėmimų ciklas „Aš myliu kūrybą“

By 2021-09-27 Renginių archyvas

Kaltinėnų kultūros namuose vykdant Šilalės rajono savivaldybės etninės plėtros programą, vyko edukacinių užsiėmimų ciklas „Aš myliu kūrybą“. Šiais metais įvykdėme penkis užsiėmimus. Rugpjūčio 24-osios pavakarę, poilsio kieme „Likrantė“ virėme senovinę žemaitišką sriubą „Pliekynę“ ant laužo. Ši kiaulės skrandžio sriuba tikrai neturi jokio nemalonaus skonio. Sriubą pagal visas lietuvių kulinarinio paveldo tradicijas gaminti padėjo Rimas Šadbaras.
Rugsėjo 6-osios vakaras kūrybiškai gardus… Nemažas būrelis moterų susiriko kavinėje „Kepsita“ (edukacijai įgyvendinti reikalinga virtuvės įranga). Iš karto  vyko net dvi edukacijos: „Kugelis su įvairiais įdarais“ ir „Segė-lėlytė tautiniais motyvais“. Gardžiąją edukaciją vedė kavinės „Kepsita“ direktorė Kristina Vitkienė.  Kugelis – vienas populiariausių ir mėgstamiausių lietuviškų patiekalų, tad natūralu, jog kiekviena šeimininkė turi savitą (žinoma, patį geriausią!) kugelio receptą. Dalindamiesi gaminimo subtilybėmis, dalyviai pasipuošė maisto gamybai tinkamais rūbais ir kibo į bendrą darbą. Spaudė tarkius, ruošė pagardus, maišė, ragavo ir net su penkiais skirtingais įdarais kugelius pašovė į orkaitę. Bekepant kugeliui, vyko kūrybinė edukacija „Segė-lėlytė tautiniais motyvais“. Edukaciją vedė Kvėdarnos kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Aldutė Rimkienė. Smagus kūrybiškas procesas gaminant lėlytę reikalavo prisiminti siuvinėjimą, siuvimą ir įvairių medžiagų panaudojimą bei suderinimą.
Rugsėjo 15 dieną, Kaltinėnų kultūros namuose vyko žvakių liejimo edukacinė programa.  Sulaukėme nemažai norinčių daugiau sužinoti ir pačiam prisiliesti prie žvakių liejimo proceso. Žvakių liejimas vyko kultūros namų mažojoje salėje, bet vos tik įėjus į patalpas iš karto buvo jaučiama šiluma ir malonus šilto medaus kvapas.  Edukatorės iš Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro Jurgita ir Romutė, papasakojo apie skirtumus tarp tikro vaško ir šiais laikais dažniau naudojamo parafino, kokie gali būti žvakių kūrimo procesai. Tiesiog neapsakomai malonu stebėti kaip auga žvakė po kiekvieno vaško pylimo, kaip ji pilnėja. Kiekvienas dalyvis galėjo susikurti žvakę, kurią po veiklos galėjo neštis namo.
Rugsėjo 21 d. vyko pinikų pynimo technikos edukacija, kurią vedė Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro edukatorė Romutė. Užsiėmimas naujas, dar nebandytas, todėl visoms dalyvėms labai patiko. Na o mes tikimės dar susitiksime, pasidomėsime šia technika, išmoksime įvairių rišimo būdų. Esame kūrybiškų žmonių kraštas, tad čia nestinga ir įvairiais rankdarbiais besidominčių. O rankdarbių nauda akivaizdi – jie atpalaiduoja, ramina, šalina įtampą, stresą.
Norime padėkoti projekto partneriui Kaltinėnų seniūnijai, visiems edukacijų užsiėmimų vadovams, kurie negailėdami savo žinių ir laiko padėjo įgyvendinti edukacinius užsiėmimus. Taip pat dėkojame poilsio kiemo „Likrantė“ savininkei Linai Gužauskienei ir kavinės „Kepsita“ direktorei Kristinai Vitkienei už neatlygintiną pagalbą, organizuojant edukacinius užsiėmimus. Labai džiaugiamės, kad turėjome didelį būrį dalyvių, kurie norėjo išgirsti, išmokti ir smagiai ir kūrybingai praleisti penkis vakarus, ne tik iš Kaltinėnų, Šilalės, bet ir aplinkinių kaimelių bei miestelių. Dėkojame tiems, kurie domėjosi, rodė norą išmokti kažką naujo, dalijosi savo patirtimi, skyrė savo laiką kultūriniam paveldo pažinimui. Norime Jums tarti AČIŪ, kad buvote kartu ir tikimės, kad dar ne kartą susitiksime kituose susitikimuose.

Informaciją pateikė Kaltinėnų kultūros namų koncertų (spektaklių) organizatorė Neringa Eitutienė
Nuotraukos: Astos Bataitytės, Neringos Eitutienės, Kamilijos Eitutytės