Įvyko konkurso „Tramtatulis“ vietinis ratas

By 2021-04-12 Renginių archyvas

2021 m. Balandžio 7 dieną  vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių – Lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso TRAMTATULIS 2021 pirmasis-vietinis ratas. Šiemet konkursas vyksta nuotoliniu būdu, todėl ir komisija virtualiai  rinkosi į dalyvių filmuotos vaizdo medžiagos peržiūrą.

Konkurso tikslas- skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).

Konkursas skiriamas vienos žymiausių pasaulio archeologių, baltų ir indoeuropiečių kultūros tyrinėtojos, archeomitologės Marijos Gimbutienės 100 metų sukakčiai paminėti.

Mūsų rajone dalyvavo  14 atlikėjų iš Kvėdarnos  darželio ,,Saulutė“, Šilalės lopšelio-darželio ,,Žiogelis“, Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos,  ir Šilalės r. sav. kultūros centro.
Konkurso dalyviai atliko po du kūrinius iš dainuojamosios tautosakos, instrumentinės muzikos ir pasakojamosios tautosakos.
Komisija išrinko šešis dalyvius, kurie atstovaus mūsų rajonui regioniniame rate. Tai mažoji pasakorė Merita Rubytė iš Šilalės lopšelio-darželio ,,Žiogelis“ ( vadovės Genovaitė Pauliuvienė ir Vilma Juzaitienė),muzikantai Akvilė Grikšaitė ir Lukas Jogminas iš Laukuvos kultūros namų vaikų folkloro ansamblio „Dūzginėlis“ (vadovai Olga Jogminienė ir Arūnas Gedmantas), kanklininkė Gabrielė Bukauskytė iš Šilalės r. sav. kultūros centro tradicinių kanklių ansamblio (vadovė Jolanta Kažukauskienė), muzikantas Arminas Zdanavičius iš Šilalės r. sav. kultūros centro folkloro ansamblio ,,Gers smuoks“ (vadovė Ilona Raudonienė) ir pasakorė Sigita Vitaitė iš Šilalės r. sav. kultūros centro folkloro ansamblio ,,Gers smuoks“ (vadovė Ilona Raudonienė).

Linkime jiems kuo didžiausios sėkmės tolimesniame regioniniame rate.

Informaciją pateikė scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė