Išvyka į Jurginių šventę Raudėnuose

By 2019-04-23 15 birželio, 2020 Renginių archyvas

Š.m. balandžio 18 d. Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Gers smuoks“ nariai, NVŠ „Etnokultūros studija“ ir Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos 8 klasės mokiniai vykome į jau devynioliktą kartą organizuojamas „Jurgines“ Raudėnuose. Pakeliui aplankėme Ventos informacinį centrą, kurio darbuotojai papasakojo apie Lietuvos ir šio krašto geologiją, žemės formavimąsi, atrastas fosilijas ir žymius to krašto žmones. Papilės miestelyje stabtelėjome prie Simono Daukanto paminklo ir prisiminėme šį žymų žmogų bei jo darbus. Vėliau Raudėnų daugiafunkciniame centre Jurginių šventė prasidėjo turiningomis veiklomis: įvairaus amžiaus dalyviai mokėsi integruotose netradicinėse įvairių dalykų pamokose-kūrybinėse dirbtuvėse, kurias vedė svečiai iš Šiaulių miesto ir rajono, Kuršėnų, Kelmės, Joniškio, Naujosios Akmenės ir Šilalės. Vaikai burtų keliu išsitraukdavo užsiėmimą (liaudišką sportavimą, šokimą, dainavimą, žaidimą, vėlimą, pynimą, siuvimą, lankstymą; matematikos, biologijos, kalbų, istorijos tyrinėjimą bei mokymąsi per žaidimą).
Dienai įpusėjus visi dalyviai sugužėjo į šventės organizatorės Jovitos Lubienės etnografinę sodybą.
Sodybos šeimininkai supažindino vaikus su Jurginių papročiais bei tradicijomis. Ne tik supažindino, bet ir viską darė kartu su vaikais (pirmą kartą po žiemos išginė gyvulius į lauką, juos šventino, su apeigine duonele lankė laukus).
Vėliau smagiai bendravome vaišindamiesi keptais kiaušiniais, virtomis bulvėmis su kastiniu, arbata ir gaiva, slidinėjome vasaros slidėmis, žaidėme kitus lauko žaidimus, šokome tradicinius šokius.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Šilalės raj. sav. kultūros centro režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė