Išrinkta gražiausia Žolinės puokštė

By 2019-08-20 8 birželio, 2020 Renginių archyvas

Rugpjūčio 15 d., ketvirtadienį, Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje vyko Žolinės, Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo, šventė. Pagrindinis šios šventės akcentas – puokštė, susikurta iš įvairių augalų, daržovių ar net vaisių, pašventinta bažnyčioje, kad įgautų simbolinę prasmę. Lietuviai nuo seno tikėjo ypatinga Žolinės dieną pašventintos puokštės magija: iš puokštės išimtas daržoves padalindavo šeimos nariams, gyvuliams, kad apsaugotų nuo ligų ir nelaimių, javus užkasdavo atgal į žemę, kad ateinančiais metais sulauktų  dar gausesnio derliaus, žolynus sudžiovindavo ir visus metus laikydavo garbingiausioje vietoje, kad saugotų nuo piktų dvasių, gaisro, audrų ir kitokių nelaimių.

Tad ir šilališkiai tradiciškai į Šv. Mišias skubėjo su Žolinės puokštėmis.  Po Šv. Mišių šventoriuje linksmą nuotaiką skleidė Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela ŠILOJUS (vad. Aivaras Šimkus), o kultūros centro direktorė Irmina Kėblienė kartu su dekanu Sauliumi Katkumi bei pastoracinės tarybos narėmis Vlada Arcišauskiene, Pranute Juozaitiene, taip pat meno atstove Jolanta Baubkuviene kvietė puokščių kūrėjus pristatyti savo išmonę gražiausios Žolinės puokštės rinkimuose.  Gražiausią puokštę rinko ir dekanas, ir vertinimo komisija, ir visi šventės dalyviai. Didysis prizas už gražiausią puokštę atiteko JADVYGAI PUDŽEVELIENEI –  ilgametei vainikų pynėjai, per savo gyvenimą nupynusiai net vieną kilometrą vainikų.
Dekanas Saulius Katkus iš beveik 40 puokščių išskyrė pačią natūraliausią ir saldžiu prizu apdovanojo jos savininkę AUDRONĘ DABULSKIENĘ. Dar trys kūrėjos, ZOSELĖ MUSVYCIENĖ, DOROTĖJA RUPŠYTĖ ir REGINA RAUDONIENĖ, kurių puokštės surinko daugiausia šventės dalyvių balsų, buvo apdovanotos specialiaisiais prizais.
Visi puokščių kūrėjai nenusiminė, nes buvo dekano Sauliaus Katkaus apdovanoti saldžiais šokoladais bei nuoširdžia padėka už gražią bendrystę puoselėjant Žolinės tradicijas.
Šventės organizatoriai: Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia ir Šilalės rajono savivaldybės kultūros centras.
Informaciniai rėmėjai: UAB ŠILALĖS ARTOJAS, VšĮ ŠILALĖS NAUJIENOS.

Informaciją ir nuotraukas pateikė Šilalės rajono savivaldybės kultūros projektų vadovė Guoda Juškaitė