II Advento vainiko konkurso nugalėtojai pristatyti popietėje Šilalės kultūros centre

By 2019-12-09 28 gegužės, 2020 Renginių archyvas

Gruodžio 1 dieną Šilalės rajono savivaldybės kultūros centre vyko Advento popietė, kurioje pristatyti ir apdovanoti 2-jo Advento vainiko konkurso nugalėtojai. Šį konkursą lapkričio mėnesio pabaigoje paskelbė Šilalės r. sav. kultūros centras kartu su Šilalės viešąja biblioteka ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejumi bei pakvietė dalyvauti Šilalės rajono įstaigas, mokyklas, organizacijas ir pavienius asmenis. Labai džiugu, kad į šį kvietimą atsiliepė dar daugiau dalyvių nei pernai. Iš viso į parodą pristatyti net 48 Advento vainikai, o popietės metu paskelbti prizinių vietų nugalėtojai. Pirmąją vietą tarp organizacijų  vertinimo komisija skyrė Šilalės r. sav. kultūros centro kolektyvo „Kuplė“ sukurtam vainikui. Antrąją vietą laimėjo Bilionių mėgėjų meno kolektyvo Advento vainikas. Trečiosios vietos buvo dvi- jas laimėjo Vingininkų kaimo bendruomenė ir Šilalės LPS „Bočiai“.

Pirmąja vieta pavienių asmenų kategorijoje laimėjo mamos ir dukros Ingos Bernotienės ir Medos Bernotaitės bei Leonidos Paalksnienės pagaminti Advento vainikai. Antrają – Sonatos Dargienės Advento vainikai (jų nupynė net 4). Trečiąją vietą laimėjo Gitanos Pangonytės sukurtas vainikas.
Šiemet išskyrėme dar vieną kategoriją – tai vaikų ir mokinių kolektyvų kurti Advento vainikai. Pirmąją vietą komisija skyrė koordinacinio centro „Gilė“ vaikų dienos centro vainikui. Antrąją vietą laimėjo Norberto Vėliaus 3 klasės kolektyvas. Trečiąją vietą komisija skyrė Šilalės socialinių paslaugų namų Advento vainikui. Specialiuoju Šilalės viešosios bibliotekos prizu apdovanotas Aivaras Armonas ir jo mamos sukurtas Advento vainikas, o Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus specialiuoju prizu apdovanota Šilalės r. sav. viešosios bibliotekos Pajūralio filialo darbuotoja Staselė Pūdžemienė.
Sėdėdami jaukioje aplinkoje popietės dalyviai ir svečiai klausėsi prasmingų Šilalės parapijos dekano kunigo Sauliaus Katkaus žodžių ir Telšių kunigų seminarijos rektoriaus dekano Sauliaus Stumbros palinkėjimų. Apie Šilalės krašto Advento laikotrapio papročius, tradicijas bei valgius papasakojo Šilalės viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Stefa Minutaitė. Visiems susirinkusiems savo muziką, dainas ir romansus dovanojo atlikėjai: Dainora Taurinskienė ir Rasa Ramanauskienė, Kvėdarnos kultūros namų moterų vokalinis ansamblis „Allegro“ (vad. Gražina Pameditienė), Šilalės r. sav. kultūros cento vokalinis amsamblis „Kuplė“ ir duetas (vad. Laima Saročkienė), Šilalės r. sav. kultūros centro vokalinis ansamblis „Aitra“ (vad. Laima Petkuvienė), Kaltinėnų kultūros namų moterų ansamblis „Versmė“ (vad. Vileta Gailevičienė) bei Upynos kultūros namų moterų vokalinis ansamblis (vad. Renata Gužauskienė). Susirinkusiems nuostabias muzikines akimirkas dovanojo ir apie romansų istoriją, atlikimo stilistiką pasakojo Vilniaus folkloro ansamblio „Nalšia“ nariai ir jų vadovė Audronė Vakarinienė. Šis kolektyvas ką tik atšventė savo veiklos 35-metį. Jų atliekamas dainas dainavo visi susirinkusieji. Tikimės, kad Advento vainiko konkursas taps tradiciniu mūsų rajone.

Informaciją pateikė scenos režisierė etnografijai Ilona Raudonienė
Nuotraukos kultūros projektų vadovės, koncertų (spektaklių) organizatorės Guodos Juškaitė